Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "marredhenie"

Studim: Quiz-et parashikojnë jetëgjatësinë e marrëdhënies tuaj

    Studim: Quiz-et parashikojnë jetëgjatësinë e marrëdhënies tuaj

Nga një studim i fundit, i kryer nga një psikoterapiste dhe këshilluese çiftesh, rezulton se testet e ndryshme, quiz-et, janë prova që parashikojnë suksesin e një marrëdhënieje. Testet duhet që

Lexo me Shume

Psikologët: Një marrëdhënie e lumtur përcaktohet nga këto dy tipare themelore

    Psikologët: Një marrëdhënie e lumtur përcaktohet nga këto dy tipare themelore

Një marrëdhënie që të jetë e gjatë, e qëndrueshme dhe e fortë ka nevojë për shumë punë dhe përpjekje të vazhdueshme nga të dyja palët. Në fakt, gjërat nuk janë

Lexo me Shume

Takimi Erdogan – Putin, Rusia e gatshme për rivendosjen e bashkëpunimit

    Takimi Erdogan – Putin, Rusia e gatshme për rivendosjen e bashkëpunimit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar bisedime në Shën Petersburg (St. Petersburg) me homologun rus Vladimir Putin. Ky është takimi i parë që dy udhëheqësit e shteteve zhvillojnë që

Lexo me Shume

Taylor Swift, në qiellin e shtatë nga lidhja me Tom Hiddlestone

    Taylor Swift, në qiellin e shtatë nga lidhja me Tom Hiddlestone

Edhe pse Taylor ka dalë me një numër jo të vogël meshkujsh, aq sa mund të thuhet se ajo është një “serial dater”, burime pranë aktores thonë se ajo tashmë

Lexo me Shume

Tani mund të vendosni baste për… marrëdhëniet e Taylor Swift

    Tani mund të vendosni baste për… marrëdhëniet e Taylor Swift

Ndarjet e Taylor Swift me të dashurit e saj janë bërë kaq të shpeshta dhe të shpejta saqë njerëzit jo vetëm nuk i marrin më seriozisht marrëdhëniet e Taylor, por

Lexo me Shume

Zbuloni se sa të mirë jeni në një marrëdhënie

    Zbuloni se sa të mirë jeni në një marrëdhënie

Kënaqësia në një marrëdhënie nuk ka të bëjë edhe aq me faktin se sa të qeshur apo romantikë ju jini. Mund të “zbërtheni” personalitetin tuaj dhe të zbuloni se sa

Lexo me Shume

Kryeministri britanik Cameron s’ka ndërmend të tërhiqet! Si do të reagojë Trump?!

    Kryeministri britanik Cameron s’ka ndërmend të tërhiqet! Si do të reagojë Trump?!

Pas vendimit të kundërshtarit republikan të Trump, John Kasich, i cili vendosi të lerë garën, Donald Trump mbetet kandidati i vetëm republikan që kandidon për President të SHBA-ve. Kjo rrit

Lexo me Shume

Përdorni shprehjet e duhura në marrëdhënien në çift!

    Përdorni shprehjet e duhura në marrëdhënien në çift!

Keni menduar ndonjëherë pse marrëdhënia juaj në çift nuk po funksionon, edhe pse keni provuar çdo taktikë? Ndoshta sepse shprehjet që ju përdorni nuk janë të duhurat. Ne po ju vijmë

Lexo me Shume

Rama: Prishje marrëdhëniesh me SHBA-të nëse Trump zgjidhet president

  Rama: Prishje marrëdhëniesh me SHBA-të nëse Trump zgjidhet president

  Kryeministri Rama ka qenë mbrëmjen e djeshme në Kosovë, i ftuar në emisionin e  Baton Haxhiut. Në rrjedhë të

Lexo me Shume

Burri im është transgjinor dhe ne jemi më të dashuruar se kurrë

  Burri im është transgjinor dhe ne jemi më të dashuruar se kurrë

Unë jam rritur pranë Kishës Katolike dhe me dëshirën time kam qenë beqare deri sa njoha partnerin tim. Përpara se

Lexo me Shume