Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Mandati"

Dekriminalizimi, KQZ u heq mandatin 19 këshilltarëve në rang vendi

    Dekriminalizimi, KQZ u heq mandatin 19 këshilltarëve në rang vendi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që tu heqë mandatin 19 këshilltarëve bashkiakë në të gjithë vendin. Ky vendim është marrë pas zbardhjes së deklaratave për dekriminalizimin, ku rezulton se

Lexo me Shume

Kushtetuesja i heq mandatin Koço Kokëdhimës

    Kushtetuesja i heq mandatin Koço Kokëdhimës

Gjykata Kushtetuese ka vendosur t’i heqë mandatin deputetit Koço Kokëdhima. Ai akuzohej nga Partia Demokratike për përfitim të fondeve publike në kohën kur ka mbajtur edhe mandatin e deputetit në

Lexo me Shume

Mandati i Kokëdhimës, Kushtetuesja shqyrton sot vlefshmërinë

    Mandati i Kokëdhimës, Kushtetuesja shqyrton sot vlefshmërinë

Në seancën e ditës së sotme, Gjykata Kushtetuese shqyrton vlefshmërinë  e mandatit të deputetit të PS-së, Koço Kokëdhima. Mësohet se në sallën e gjyqit ishte i pranishëm edhe vetë deputeti i

Lexo me Shume