Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Manchester City"

Hidhet shorti i UEFA Champions League. Ja përballjet…

    Hidhet shorti i UEFA Champions League. Ja përballjet…

Sapo është hedhur shorti i grupeve të sezonit të ri të UEFA Champions League. 32 skuadrat më të mira europiane, të ndara në 8 grupe do të përballen me njëra-tjetrën

Lexo me Shume

Merkato – Manchester United interesohet për Leonardo Bonucci-n

    Merkato – Manchester United interesohet për Leonardo Bonucci-n

“Djajtë e kuq” shpresojnë që të shkëpusin një tjetër futbollist me rëndësi nga Juventusi, pas marrëveshjes thuajse të kryer me francezin Paul Pogba. Sipas asaj që raporton “Manchester Evening News”,

Lexo me Shume

Gareth Bale nuk mund t’ia dalë pa Ronaldon

    Gareth Bale nuk mund t’ia dalë pa Ronaldon

Përballja e djeshme mes Manchester  City dhe Real Madrid, e vlefshme për fazën gjysmëfinale të Uefa Champions League, tregoi edhe një herë se Gareth Bale, uellsiani “100 milionësh”, nuk mund

Lexo me Shume

Manuel Pellegrini: Lajmi për ardhjen e Guardiola-s dëmtoi skuadrën

    Manuel Pellegrini: Lajmi për ardhjen e Guardiola-s dëmtoi skuadrën

Kualifikimi për herë të parë në gjysmëfinalet e Champions League dhe fitorja e pastër kundër ekipit të Chelsea-s në kampionat me rezultatin 0-3 kurorëzuan, për Manchester City, një nga javët

Lexo me Shume

Sot, shorti i Champions League dhe i Europa League – Priten përballje ‘titanësh’

    Sot, shorti i Champions League dhe i Europa League – Priten përballje ‘titanësh’

Një paradite e rëndësishme për futbollin europian kjo e sotmja, duke qenë se në orën 12.00 në Nyon do të hidhet shorti për gjysmëfinalet e Champions Laeague (fazë e cila

Lexo me Shume

Champions League – Gabi: Nëse prekja ishte brenda zonës, duhej dhënë 11-metërsh

    Champions League – Gabi: Nëse prekja ishte brenda zonës, duhej dhënë 11-metërsh

Jo pak polemika shoqëruan fundin e ndjeshjes së mbrëmshme mes Atletico Madrid dhe Barcelonës, të vlefshme për fazën çerekfinale të Uefa Champions League! Fitorja e pastër e madrilenëve me rezultatin

Lexo me Shume

Zlatan Ibrahimoviç: Jam lindur plak e do të vdes i ri!

    Zlatan Ibrahimoviç: Jam lindur plak e do të vdes i ri!

Jemi mësuar që sa herë flet Zlatan Ibrahimoviç të mos dëgjojmë kurrë fjalë banale. Suedezi është duke shijuar sezonin e radhës si kampion i Francës dhe ecurinë e mirë në

Lexo me Shume

M. City – Pellegrini “bën gati valixhet” para kohe!

    M. City – Pellegrini “bën gati valixhet” para kohe!

Bazuar në informacionet e fundit, “Daily Star” në Britani raporton se drejtuesit e Manchester City-t mund të jenë duke menduar ta ndërpresin kontratën me trajnerin aktual, Manuel Pellegrini! Një hap

Lexo me Shume