Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Mali i Zi"

Zgjedhjet në Malin e Zi, shqiptarët pësojnë humbje të thellë

    Zgjedhjet në Malin e Zi, shqiptarët pësojnë humbje të thellë

Zgjedhjet parlamentare të së dielës kanë nxjerrë fituese partinë me në krye Milo Gjukanovic, e cila nuk ka marrë shumicën absolute, por ka arritur të fitojë më shumë mandate sesa

Lexo me Shume

Ilir Meta flet shqip në Parlamentin e Malit të Zi: Duhet bërë më shumë për shqiptarët!

    Ilir Meta flet shqip në Parlamentin e Malit të Zi: Duhet bërë më shumë për shqiptarët!

“Duke filluar nga sot, deputetët shqiptarë të Malit të Zi do flasin shqip në këtë Kuvend. Dhe kjo është një arritje demokratike”. Këto ishin disa nga fjalët e kryeparlamentarit Ilir

Lexo me Shume