Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Majlinda Kelmendi"

Joe Biden takon Majlinda Kelmendin: Më bëtë të ndihem si hero!

    Joe Biden takon Majlinda Kelmendin: Më bëtë të ndihem si hero!

Zëvendëspresidenti i SHBA-ve, Joe Biden, ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Kosovë, ku është takuar me krerët më të lartë të shtetit. Në konferencën për mediat të mbajtur pas

Lexo me Shume

Lojërat Olimpike, Majlinda Kelmendi arrin një tjetër sukses

    Lojërat Olimpike, Majlinda Kelmendi arrin një tjetër sukses

Mediat botërore shkruan shumë për fitoren e Majlindës dhe se si Kosova arriti për herë të parë të sigurojë medaljen e artë olimpike. Por përveç transmetimit të këtij suksesi, sportistja

Lexo me Shume

Rio 2016, Kelmendi mposht kundërshtaren, kalon në çerekfinale

    Rio 2016, Kelmendi mposht kundërshtaren, kalon në çerekfinale

Majlinda Kelmendit i janë dashur vetëm 25 sekonda për të vendosur vazhdimësinë në Lojërat Olimpike 2016. Ajo e ka fituar këtë përballje të parë duke mundur zviceranen Elvelye Tschopp. Xhudistja

Lexo me Shume

Xhudo – Majlinda Kelmendi shpallet kampione e Europës

    Xhudo – Majlinda Kelmendi shpallet kampione e Europës

Xhudistja e njohur kosovare, Majlinda Kelmendi ka arritur sërish të triumfojë dhe të shpallet fituese në Kampionatin Europian të xhudos, që u zhvillua në Rusi. Në kategorinë deri në 52

Lexo me Shume

Rusia s’i lejon përdorimin e flamurit dhe himnit, Kosova mund të bojkotojë Europianin e xhudos

    Rusia s’i lejon përdorimin e flamurit dhe himnit, Kosova mund të bojkotojë Europianin e xhudos

Shteti i Kosovës mund të bojkotojë Kampionatin Europian të Xhudos, për shkak se Rusia, vendi organizator i këtij eventi, nuk lejon përdorimin e simboleve shtetërore të Kosovës në territorin e

Lexo me Shume