Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Magnitude"

Lëkundje tërmeti pas mesnate, preken Tirana dhe Elbasani

    Lëkundje tërmeti pas mesnate, preken Tirana dhe Elbasani

Pak minuta pas mesnate, një tërmet me magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter është regjistruar 49 kilometra në jug të Tiranës, me epiqendër 17 kilometra në lindje të Vevçanit, Maqedoni.

Lexo me Shume

Tërmeti 6.6 ballë godet Afganistanin, ndihet edhe në Pakistan e Indi

    Tërmeti 6.6 ballë godet Afganistanin, ndihet edhe në Pakistan e Indi

Një tërmet me magnitudë 6.6 ballë ka goditur të dielën verilindjen e Afganistanit dhe është ndier edhe në Pakistan e Indi. Dridhjet e tërmetit u ndjenë rreth 39 km në

Lexo me Shume