Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Luiza Gega"

Lojërat Olimpike, Luiza Gega nuk arrin kualifikimin në finale

    Lojërat Olimpike, Luiza Gega nuk arrin kualifikimin në finale

Atletja shqiptare Luiza Gega, e cila garon në Lojërat Olimpike, nuk ka mundur të kualifikohet në finale. Sportistja 27-vjeçare mori pjesën në garën e 3000 metrave me pengesa, për të

Lexo me Shume

Lojërat Olimpike, trajneri i Luiza Gegës: E shqetëson tendina e Akilit

    Lojërat Olimpike, trajneri i Luiza Gegës: E shqetëson tendina e Akilit

Sot u bë e ditur se nënkampionja e Europës, Luiza Gega, ka probleme me tendinën e Akilit. Kjo është konfirmuar edhe nga trajneri i saj, Taulant Stërmasi. Në një komunikim

Lexo me Shume

(Intervistë) Luiza Gega: Nuk kam asnjë mbështetje për Lojërat Olimpike në Rio

    (Intervistë) Luiza Gega: Nuk kam asnjë mbështetje për Lojërat Olimpike në Rio

Pas fitores të Medaljes së Argjendtë në Kampionatin Europian të Atletikës, atletja shqiptare është kthyer në Shqipëri, ku nuk iu rezervua një pritje madhështore, nuk kishte asnjë përfaqësues qeveritar. Në

Lexo me Shume

Luiza Gega: Unë dhe trajneri nuk shpërblehemi me asgjë nga Federata dhe Ministria…

    Luiza Gega: Unë dhe trajneri nuk shpërblehemi me asgjë nga Federata dhe Ministria…

Nënkampionia e Europës në garën e 3000 metrave me pengesa, Luiza Gega ka qenë e ftuar para pak minutash në emisionin “Pasdite në Top Channel”, për të rrëfyer emocionet e

Lexo me Shume

(Foto) Nënkampionia Luiza Gega kthehet në atdhe. E pret një numër i vogël njerëzish

(Foto) Nënkampionia Luiza Gega kthehet në atdhe. E pret një numër i vogël njerëzish

Sado e madhe të jetë arrtija e saj, sado i bujshëm të duket lajmi se atletja Luiza Gega është shpallur nënkampione e Europës në garën e 3000 metrave, duket se

Lexo me Shume

Arbër Çepani: Merrni flamuj, shaje e kapele të presim Luiza Gegën!

    Arbër Çepani: Merrni flamuj, shaje e kapele të presim Luiza Gegën!

Krahas komenteve festive dhe atyre të urimit për atleten Luiza Gega, e cila arriti të merrte Medaljen e Argjendtë në Kampionatin Europian të Atletikës për garën e 3000 metrave, kanë

Lexo me Shume