Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Luftime"

Armeni-Azerbajxhan, ushtritë hapin zjarr. Një luftë e re në sfond?

    Armeni-Azerbajxhan, ushtritë hapin zjarr. Një luftë e re në sfond?

Rajoni i Nagorni-Karabah-ut në Azerbajxhan është përfshirë nga luftime të ashpra. Ushtria armene ka akuzuar forcat e Azerbajxhanit për nisjen e ofensivës me tanke, helikopterë luftarakë dhe artileri të rëndë.

Lexo me Shume