Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "LSI"

Ligji për mbetjet, deputeti i LSI-së: Do të dal në protestë me shoqërinë civile

    Ligji për mbetjet, deputeti i LSI-së: Do të dal në protestë me shoqërinë civile

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu, i cili abstenoi në parlament ligjin për importin e mbetjeve dhe që ka shpallur kandidaturën për kreun e kësaj force, ka dalë

Lexo me Shume

Kryetari i LSI-së zgjidhet më 6 nëntor, Shezai Rrokaj përballë Ilir Metës

    Kryetari i LSI-së zgjidhet më 6 nëntor, Shezai Rrokaj përballë Ilir Metës

Më 6 nëntor 2016, Lëvizja Socialiste për Integrim do të zhvillojë zgjedhjet për kryetarin e ri. Mësohet se në garë me kryetarin aktual të kësaj partie, Ilir Metën, do të

Lexo me Shume

Manjani: Konsensusi fitoi, LSI nuk ka asnjë skenar

    Manjani: Konsensusi fitoi,  LSI nuk ka asnjë skenar

I ftuar në emisionin “Opinion”, Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, është shprehur se fatmirësisht konsensusi u arrit. I pyetur nëse do donte të ishte ministër Drejtësie politik apo teknik, Manjani

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, LSI përkrah PD: Nuk jemi republikë ekspertësh

    Reforma në drejtësi, LSI përkrah PD: Nuk jemi republikë ekspertësh

Në një deklaratë për mediat, kreu i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, është shprehur se reforma në drejtësi duhet të jetë konsensuale. Sipas tij, ajo nuk

Lexo me Shume

Deklaroi se “Vetingu shkel sovranitetin”, LSI përjashton deputetin

    Deklaroi se “Vetingu shkel sovranitetin”, LSI përjashton deputetin

Deputeti Përparim Spahiu është përjashtuar nga Grupi Parlamentar i LSI-së pas qëndrimit që ai mbajti kundër vetingut nga ndërkombëtarët për gjyqtarët dhe prokurorët. Grupi i LSI-së u mblodh rreth orës

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, Luan Rama: LSI e gatshme për konsensus

    Reforma në drejtësi, Luan Rama: LSI e gatshme për konsensus

Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, deklaroi se LSI do të vijojë përpjekjet për të finalizuar me sukses reformën në drejtësi. Nga Gjirokastra, ai tha se

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, Lu dhe Vlahutin “mbledhin” sot PS dhe LSI

    Reforma në drejtësi, Lu dhe Vlahutin “mbledhin” sot PS dhe LSI

Reforma në drejtësi do të mbledhë sot ambasadoren e BE-së, Romana Vlahutin dhe ambasadorin e SHBA-ve, Donald Lu, në një tryezë politike në vend. Ata do të jenë të pranishëm

Lexo me Shume

Konsensusi për reformën në drejtësi, Vasili: S’ka rëndësi nga erdhi presioni

    Konsensusi për reformën në drejtësi, Vasili: S’ka rëndësi nga erdhi presioni

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka shprehur mbështetjen e tij për konsensusin që është arritur për reformën në drejtësi, i cili siguron jetëgjatësi dhe solidaritet të saj.

Lexo me Shume