Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Londër"

Një mjet i dyshimtë pranë stacionit, evakuohet Ura e Londrës

    Një mjet i dyshimtë pranë stacionit, evakuohet Ura e Londrës

Ura e Londrës është evakuuar menjëherë pas raportimeve për një mjet të dyshimtë që është parë pranë stacionit. Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje, ku ka kryer rrethimin e zonës

Lexo me Shume

Londër, një autobus dykatësh përfshihet nga flakët

    Londër, një autobus dykatësh përfshihet nga flakët

Një autobus dykatësh është përfshirë nga flakët teksa lëvizte në rrugët e Londrës. Lajmi është përhapur me shpejtësi në sajë të imazheve dhe videove të shpërndara nga përdorues të ndryshëm

Lexo me Shume

Horror në Londër, treni i pret kokën një djali

    Horror në Londër, treni i pret kokën një djali

Një aksident i frikshëm është shënuar ditën e djeshme në Londër. Një 20-vjeçar që ishte duke udhëtuar me trenin e linjës Gatwick Express, iu pre koka nga një tren tjetër

Lexo me Shume

Sulm me thikë në Londër, një grua e vdekur dhe pesë të plagosur

Sulm me thikë në Londër, një grua e vdekur dhe pesë të plagosur

Një grua ka mbetur e vdekur dhe pesë të tjerë janë plagosur si pasojë e një sulmi me thikë në Russell Square, në qendër të Londrës. Rreth orës 22:33 të

Lexo me Shume

“Kuajt e apokalipsit”, statujat që shihen vetëm për 2 orë

    “Kuajt e apokalipsit”, statujat që shihen vetëm për 2 orë

  Artistët perëndimorë kanë ditur gjithmonë të na surprizojnë me krijimet e tyre. I fundit është skulptori Jason deCaires Taylor, i cili ka krijuar “4 kuajt e apokalipsit industrial”, një

Lexo me Shume

(FOTO) Njerëzit “pushtojnë” rrugët e Londrës, kërkojnë qëndrimin në BE

    (FOTO) Njerëzit “pushtojnë” rrugët e Londrës, kërkojnë qëndrimin në BE

Disa ditë pas referendumit që nxorri fitues mbështetësit e Brexit, qindra protestues kanë marshuar nëpër rrugët e Londrës ku janë shprehur kundër vendimit për daljen e Britanisë së Madhe nga

Lexo me Shume

Gigi Hadid drejt Londrës për të mbështetur të dashurin

Gigi Hadid drejt Londrës për të mbështetur të dashurin

Vetëm pak ditë pasi Zayn Malik anuloi një koncert për shkak të problemeve me ankthin dhe vetëm një ditë pasi kishte mbështetur hapur të dashurin e saj me anë të

Lexo me Shume

Obama në Londër, diskutim mbi çështje të identitetit gjinor: Njerëzit mendojnë se zgjedhja e një presidenti të zi i zgjidh të gjitha

    Obama në Londër, diskutim mbi çështje të identitetit gjinor: Njerëzit mendojnë se zgjedhja e një presidenti të zi i zgjidh të gjitha

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Londër, Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, u bë pjesë e një diskutimi mbi çështje të tilla si: homoseksualiteti, të drejtat e transeksualëve dhe lëvizja

Lexo me Shume

(VIDEO) ISIS kërcënon sërish: Ja shënjestrat e radhës

  (VIDEO) ISIS kërcënon sërish: Ja shënjestrat e radhës

Dy ditë pas sulmeve terroriste të shënuara në Bruksel, dy burra të maskuar, të veshur me të zeza dhe me

Lexo me Shume

(VIDEO) Dhunoi barbarisht qenin e të dashurës, 20 javë burg shqiptarit

  (VIDEO) Dhunoi barbarisht qenin e të dashurës, 20 javë burg shqiptarit

Një shqiptar në Britaninë e Madhe është dënuar me 20 javë burg dhe 380 paund gjobë për shkak të dhunës

Lexo me Shume

Kate Middleton tregon si e thërret vogëlushi George mbretëreshën. Një nofkë vërtet qesharake

  Kate Middleton tregon si e thërret vogëlushi George mbretëreshën. Një nofkë vërtet qesharake

  Mbretëresha Elizabetë po bëhet gati të festojë 90- vjetorin e lindjes më 21 prill të këtij viti dhe në

Lexo me Shume