Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Lojerat Olimpike"

Triumfoi në Lojërat Olimpike, Neymar jep dorëheqjen si kapiten i Brazilit

    Triumfoi në Lojërat Olimpike, Neymar jep dorëheqjen si kapiten i Brazilit

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar, i cili i siguroi Brazilit medaljen e artë në “Lojërat Olimpike 2016”, ka njoftuar se nuk do të jetë më kapiten i Brazilit. Këtë vendim, 24-vjeçari

Lexo me Shume

Presidenti i Komitetit Olimpik: Shkoi mirë, vetëm disa incidente të tmerrshme!

    Presidenti i Komitetit Olimpik: Shkoi mirë, vetëm disa incidente të tmerrshme!

Duke reflektuar mbi “Summer Games”në Lojërat Olimpike 2016, Presidenti i “International Olympic Committe”, Thomas Bach, u shpreh se fatmirësisht nuk u shënuan shumë incidente. Në konferencën për shtyp mbajtur këtë

Lexo me Shume

Lojërat Olimpike, Luiza Gega nuk arrin kualifikimin në finale

    Lojërat Olimpike, Luiza Gega nuk arrin kualifikimin në finale

Atletja shqiptare Luiza Gega, e cila garon në Lojërat Olimpike, nuk ka mundur të kualifikohet në finale. Sportistja 27-vjeçare mori pjesën në garën e 3000 metrave me pengesa, për të

Lexo me Shume

Lojërat Olimpike, trajneri i Luiza Gegës: E shqetëson tendina e Akilit

    Lojërat Olimpike, trajneri i Luiza Gegës: E shqetëson tendina e Akilit

Sot u bë e ditur se nënkampionja e Europës, Luiza Gega, ka probleme me tendinën e Akilit. Kjo është konfirmuar edhe nga trajneri i saj, Taulant Stërmasi. Në një komunikim

Lexo me Shume

Rio 2016, sulmohet autobusi me gazetarë, dy të plagosur

Rio 2016, sulmohet autobusi me gazetarë, dy të plagosur

Një autobus që transportonte gazetarë është qëlluar ndërkohë që po udhëtonte nga një zonë e Parkut Olimpik në tjetrën, ku zhvillohen eventet sportive. Ngjarja ka ndodhur në orën 20:00 me

Lexo me Shume

Lojërat Olimpike, Majlinda Kelmendi arrin një tjetër sukses

    Lojërat Olimpike, Majlinda Kelmendi arrin një tjetër sukses

Mediat botërore shkruan shumë për fitoren e Majlindës dhe se si Kosova arriti për herë të parë të sigurojë medaljen e artë olimpike. Por përveç transmetimit të këtij suksesi, sportistja

Lexo me Shume

Shqipëria në Lojërat Olimpike, Klodiana Shala akuzon Ramën për gjendjen e mjeruar të sportit

    Shqipëria në Lojërat Olimpike, Klodiana Shala akuzon Ramën për gjendjen e mjeruar të sportit

Anëtarja e Këshillit Bashkiak të Tiranës, Klodiana Shala, ka akuzuar kryeministrin Rama për gjendjen e mjeruar të sportit shqiptar në Lojërat Olimpike. Në deklaratën për mediat pas skandalit me atleten

Lexo me Shume

Rio 2016, boksieri maroken akuzohet për sulme seksuale

    Rio 2016, boksieri maroken akuzohet për sulme seksuale

Një boksier maroken është vënë në prangat e policisë braziliane nën akuzën e sulmeve seksuale ndaj dy femrave pastruese në fshatin olimpik të Rio de Janeiro. Në deklaratën e policisë

Lexo me Shume

IOC vendos për Rusinë: Jo dënim kolektiv

  IOC vendos për Rusinë: Jo dënim kolektiv

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka vendosur ta lerë në dorë të organizatave përkatëse pjesëmarrjen e konkurentëve rusë në Lojërat Olimpike 2016

Lexo me Shume

Lojërat Olimpike 2016, Rusisë i ndalohet pjesëmarrja

  Lojërat Olimpike 2016, Rusisë i ndalohet pjesëmarrja

Rusia nuk ka mundur të përmbysë vendimin e CAS që ndalon sportistët rusë të marrin pjesë në Lojërat Olimpike 2016. Komiteti

Lexo me Shume

Lojërat Olimpike, zbulohen 23 sportistë me doping

  Lojërat Olimpike, zbulohen 23 sportistë me doping

Në përfundim të analizave të kryera nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar, është arritur në përfundimin se 23 konkurrentë të Lojërave Olimpike

Lexo me Shume