Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Lion"

Francë, akuzohen 4 priftërinj të tjerë për pedofili

    Francë, akuzohen 4 priftërinj të tjerë për pedofili

Arqipeshkvi i Lionit, kardinali Philippe Barbarin, ka deklaruar se ka pezulluar 4 priftërinj të akuzuar për pedofili, duke shpjeguar se rastet e tyre janë vënë në dijeni të autoriteteve gjyqësore

Lexo me Shume