Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Lifestyle"

Qofte me ton të bardhë dhe mel

    Qofte me ton të bardhë dhe mel

Këto qofte hamburgeri dolën të shijshme. Unë i përgatita me ton të bardhë, por ju mund t’i përgatisni me çdo lloj peshku tjetër ose konserva peshku biologjike. Përbërësit: 1 gotë mel

Lexo me Shume

Arsyeja e “dhimbshme” se pse askush nuk ju ndjek në rrjetet sociale

    Arsyeja e “dhimbshme” se pse askush nuk ju ndjek në rrjetet sociale

Rrjetet sociale janë kthyer në një domosdoshmëri.  Por që të kesh sa më shumë ndjekës duhet të jesh shumë aktiv. Në momentin që nuk je aktiv shikon që numri i

Lexo me Shume

Vendet më të bukura në Europë, që duhet t’i vizitoni patjetër

Vendet më të bukura në Europë, që duhet t’i vizitoni patjetër

 Europa ka shumë shtete të bukura, nga historia, kultura dhe jeta që kanë. Jeni në dilemë se ku duhet të shkoni? Tashmë e keni një zgjidhje. Italia dhe Spanja janë

Lexo me Shume

Këshilla të domosdoshme për kujdesin e lëkurës gjatë verës

Këshilla të domosdoshme për kujdesin e lëkurës gjatë verës

Gjatë verës duhet të përdorni më pak make up për të pasur një fytyrë sa më të pastër. Skuqja nga dielli është një faktor mjaft shqetësues, për këtë arsye duhet

Lexo me Shume

Trendet e ’90-s që janë rikthyer në 2016-n

Trendet e ’90-s që janë rikthyer në 2016-n

Vajzat adoleshente dhe rebele të viteve ’90 kanë përdorur aksesorë dhe veshje shumë të bukura, të cilat janë rikthyer përsëri në vitin 2016. Këto veshje po i shohim përsëri në

Lexo me Shume

Pse njerëzit inteligjentë kanë pak miq?

    Pse njerëzit inteligjentë kanë pak miq?

Nuk ka dyshime që të gjithë njerëzit kanë nevojë për miq, sepse komunikimi me ta ka shumë avantazhe. Por shkencëtarët kanë bërë disa kërkime ku tregojnë se njerëzit inteligjentë kanë

Lexo me Shume

Partizani zëvendëson Skënderbeun në UEFA Champions League

    Partizani zëvendëson Skënderbeun në UEFA Champions League

Do të anulohet ndeshja e kthimit të Partizanit me Slovan Bratislava në Europa League sepse ekipi do të luajë me Ferencvarosh në UEFA Champions League 2016-2017. Pas vendimit të CAS

Lexo me Shume

Produktet natyrale që ju ndihmojnë të dukeni gjithmonë e re

Produktet natyrale që ju ndihmojnë të dukeni gjithmonë e re

Produktet natyrale për kujdesin e lëkurës janë bërë shumë popullore kohët e fundit. Femrat janë gjithmonë të shqetësuara në lidhje me produktet e bukurisë, të cilat bëhen me përbërës artificialë.

Lexo me Shume

Zgjidhini rrobat e banjës sipas formave të trupit tuaj

  Zgjidhini rrobat e banjës sipas formave të trupit tuaj

Në sezonin e verës, kur bëhet fjalë për të blerë rroba banje gjithmonë hasim probleme. Format e trupit dhe modelet e

Lexo me Shume

Karkaleca me kripë dhe marinaturë

  Karkaleca me kripë dhe marinaturë

Sot po ju shkruaj një tjetër recetë të karkalecave me kripë. Te kripa kam shtuar të bardhën e vezës, siç bëj edhe

Lexo me Shume

A është djersitja një faktor i mirë për lëkurën tuaj?

  A është djersitja një faktor i mirë për lëkurën tuaj?

Në stinën e verës, djersa është një tjetër problem. Momentet kur ju djersitni janë vërtet të pakëndshme, por lind pyetja:

Lexo me Shume

Thënie, mesazhe dhe vendime për ditën e Fiter Bajramit

  Thënie, mesazhe  dhe vendime për ditën e Fiter Bajramit

Hëna e re lajmëron fundin e Ramazanit dhe festën e Fiter Bajramit. Nuk ka dyshim që Fiter Bajrami është një

Lexo me Shume

Këto veshje do t’ju tregojnë gjithmonë elegante

Këto veshje do t’ju tregojnë gjithmonë elegante

Gjatë dimrit është më e thjeshtë të vishni rrobat që dëshironi. Nuk do t’ju duhet të mbuloni defektet e as të

Lexo me Shume

Mënyra më e mirë për t’u kthyer rrobave ngjyrën e bardhë

  Mënyra më e mirë për t’u kthyer rrobave ngjyrën e bardhë

Çdo amvisë kërkon që rrobat e bardha të jenë të përkryera, por jo gjithmonë arrijnë t’i lajnë ato mirë. Ngjyra

Lexo me Shume

Supë e ftohtë me perime verore

  Supë e ftohtë me perime verore

Ditët e verës kërkojnë ushqime të lehta dhe të freskëta dhe ju do ta adhuroni këtë supë. E përshtatshme për

Lexo me Shume

Këto veshje ju bëjnë më tërheqëse në sytë e meshkujve

Këto veshje ju bëjnë më tërheqëse në sytë e meshkujve

Shumë femra kanë dyshime kur bëhet fjalë për veshjen e tyre Kanë takime dhe nuk dinë ç’të veshin, duan të

Lexo me Shume

Keni probleme me shpinën? Këto këshilla do t’ju vijnë në ndihmë

Keni probleme me shpinën? Këto këshilla do t’ju vijnë në ndihmë

Dhembjet e shpinës janë problem për të gjithë. Mund të keni dhembje shpine për shkak të një aksidenti, keni ngritur

Lexo me Shume

Shenjat që tregojnë se trupi juaj prodhon më shumë testosteron

Shenjat që tregojnë se trupi juaj prodhon më shumë testosteron

Edhe femrat kanë përmbajtje të hormonit testosteron në trupin e tyre, por në masa më të reduktuara sesa meshkujt. Ndonjëherë

Lexo me Shume

5 gjëra që duhet të bëni çdo ditë për të rënë në peshë, sipas Harley Pasternak

  5 gjëra që duhet të bëni çdo ditë për të rënë në peshë, sipas Harley Pasternak

Instruktori i famshëm Harley Pasternak, i cili ka stërvitur  Lady Gaga-n, Megan Fox, Katy Perry, Halle Berry ka bërë një

Lexo me Shume

Sallatë me dardhë në krostë brumi sfogliatë

  Sallatë me dardhë në krostë brumi sfogliatë

Kjo sallatë është shumë skenike dhe për të gjithë ata që pëlqejnë shijen e kripur të përzierë me të ëmblën

Lexo me Shume

“Jumpsuit” – veshja më “in” e sezonit

“Jumpsuit” – veshja më “in” e sezonit

Çdo ditë kur duhet të shkoni në punë ose të dilni, mendimi i parë është se çfarë do të vishni.

Lexo me Shume