Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Lifestyle"

Pad thai – Perime në mënyrë tajlandeze

    Pad thai – Perime në mënyrë tajlandeze

Nuk kam qenë një fanse e ushqimit aziatik, por pak nga pak mësova ta njoh, ta shijoj dhe ta dua këtë kuzhinë. Epo, një gjë e kanë aziatikët që janë kaq të

Lexo me Shume

Çfarë këpucësh duhet të merrni me vete në pushime verore?

    Çfarë këpucësh duhet të merrni me vete në pushime verore?

Kur planifikoni pushimet, ajo çka duket më e vështirë është pjesa se çfarë duhet të veshësh atje. Kur bën bagazhet kërkon t’i marrësh të gjitha me vete, por nuk mundesh.

Lexo me Shume

Nuk keni kohë për palestër? Ja disa ushtrime që mund t’i bëni në çdo kohë

    Nuk keni kohë për palestër? Ja disa ushtrime që mund t’i bëni në çdo kohë

Tashmë është pak vonë për të filluar stërvitjen dhe për të bërë trupin që dëshironi për në plazh. Por ka një zgjidhje. Ju mund të bëni disa ushtrime për muskujt e

Lexo me Shume

Arsyet pse bëheni më të ndjeshme gjatë ciklit menstrual

    Arsyet pse bëheni më të ndjeshme gjatë ciklit menstrual

Gjatë ciklit menstrual ju jeni më të ndjeshme se zakonisht. Për një moment mund të jeni mirë dhe me humor, por pak më pas filloni të qani. Shpeshherë nuk arrini

Lexo me Shume

Tatuazhet që ju përshtaten sipas shenjave të horoskopit

Tatuazhet që ju përshtaten sipas shenjave të horoskopit

Dëshironi të bëni një tatuazh me kuptim? Atëherë zgjidhni të bëni një tatuazh sipas shenjës të horoskopit. Shfletoni galerinë për të parë tatuazhet dhe kuptimet e tyre sipas shenjës së

Lexo me Shume

6 gjëra të cilat femra që adhurojnë seksin nuk duan t’i dëgjojnë

6 gjëra të cilat femra që adhurojnë seksin nuk duan t’i dëgjojnë

Femrat të cilat shprehin hapur, dëshirën për seks, shihen si qesharake. Shpesh femrat ndahen në dy kategori të virgjëra dhe “kuçka”. Por ky është një koncept i gabuar, sepse femrat mund

Lexo me Shume

Këto veshje nuk duhet të përdoren gjatë ditëve të nxehta

Këto veshje nuk duhet të përdoren gjatë ditëve të nxehta

Gjatë ditëve të nxehta shumë veshje nuk ju duken komode dhe preferoni të mos i vishni. Por  e keni menduar ndonjëherë se cilat janë këto veshjet të cilat nuk vishen

Lexo me Shume

Sfoljatë me karkaleca dhe pesto borziloku

    Sfoljatë me karkaleca dhe pesto borziloku

Përbërësit: 1 petë sfoljatë 1 dorë karkaleca, rreth 15 copë 2-3 lugë pesto borziloku një dorë domate të vogla disa degë trumëza kripë dhe piper i zi 1 lugë parmixhano

Lexo me Shume

(Video) Ushtrimet që mund të bëni pa u ngritur nga shtrati

(Video) Ushtrimet që mund të bëni pa u ngritur nga shtrati

Është mëngjes dhe nuk dëshironi të çoheni nga krevati; keni kaluar një natë të gjatë dhe ndiheni akoma të përgjumur.

Lexo me Shume

Pija magjike që ju ndihmon të humbisni peshë

Pija magjike që ju ndihmon të humbisni peshë

Kjo pije rekomandohet për të gjithë njerëzit që duan të humbasin peshë. Është një përzierje natyrale dhe jo e dëmshme

Lexo me Shume

Gliko shalqiri

  Gliko shalqiri

Të vetmen pjesë të shalqirit që unë konsumoj janë lëkurat e tij. Nuk hahen të gjalla, por të bëra gliko. Një ndër glikotë e mia

Lexo me Shume

Supë freskuese – avokado, trangull dhe borzilok

  Supë freskuese – avokado, trangull dhe borzilok

Një supë që bëhet shumë shpejt. E përshtatshme për të gjithë familjen dhe mbi të gjitha shumë e shëndetshme për fëmijët

Lexo me Shume

Disa mënyra për t’u veshur në stilin e viteve ’90

Disa mënyra për t’u veshur në stilin e viteve ’90

Ju pëlqen stili i viteve ’90, por nuk dini si të visheni për të mos qenë jashtë mode? Është shumë

Lexo me Shume

Çfarë mendojnë meshkujt dhe çfarë thonë ata në një takim?

  Çfarë mendojnë meshkujt dhe çfarë thonë ata në një takim?

Meshkujt janë shumë të thjeshtë në një takim. Por jo gjithmonë ata thonë atë që mendojnë. Shpeshherë për t’u dukur

Lexo me Shume

Gliko arre të mbushura me bajame

  Gliko arre të mbushura me bajame

Erdhi dhe koha për të përgatitur glikonë e arrës. Natyrisht është një punë e stërzgjatur dhe do shumë durim, por duke e

Lexo me Shume

Çfarë duhet të bëni për të pasur një marrëdhënie të shëndetshme?

  Çfarë duhet të bëni për të pasur një marrëdhënie të shëndetshme?

Të krijosh një marrëdhënie është e thjeshtë, por ta mbash atë të stabilizuar është  e vështirë. Ndarja vjen si pasojë e

Lexo me Shume

Kocë e egër në furrë me perime

  Kocë e egër në furrë me perime

Përbërësit për 2 persona 2 koca të egra rreth 400 g. secila 2-3 finokë 2 presh 3-4 kokrra patate të

Lexo me Shume

80-vjeçarja Lin, një frymëzim për “fashion”-istet e reja

  80-vjeçarja Lin, një frymëzim për “fashion”-istet e reja

80-vjeçarja Lin nga një provincë në jugperëndim të Kinës është kthyer në një frymëzim për vajzat e reja. Ajo u

Lexo me Shume

Kjo veshje nuk do të dalë asnjëherë nga moda

Kjo veshje nuk do të dalë asnjëherë nga moda

Veshjet ushtarake, leopardi dhe vijat janë disa tendenca shumëvjeçare. Veshjet ushtarake janë frymëzuar nga ushtarët e dikurshëm. Xhaketat në stilin

Lexo me Shume

Dëshironi të bëni një tatuazh me mikun e ngushtë? Ja disa sugjerime

Dëshironi të bëni një tatuazh me mikun e ngushtë? Ja disa sugjerime

Tatuazhet për të rinjtë kanë një kuptim shumë të veçantë. Dikush bën një tatuazh në kujtim të diçkaje të rëndësishme,

Lexo me Shume

10 mënyra që do t’jua bëjnë më të lehtë zgjimin në mëngjes

  10 mënyra që do t’jua bëjnë më të lehtë zgjimin në mëngjes

Mëngjeset janë të dhimbshme, jo të gjithë preferojnë të zgjohen herët. Jeni edhe ju nga ata njerëzit që e kanë shumë

Lexo me Shume