Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Lifestyle"

(VIDEO) Ja si mund të arrini të pasmet perfekte!

(VIDEO) Ja si mund  të arrini të pasmet perfekte!

Shpesh vajzat nuk janë të kënaqura me format e tyre trupore, prandaj nisin dietat, ushtrimet dhe palestrën.  Çdo femër do të donte të kishte të pasmet perfekte, por si mund t’i

Lexo me Shume

Fundi që nuk duhet të mungojë në gardërobën tuaj këtë pranverë

    Fundi që nuk duhet të mungojë në gardërobën tuaj këtë pranverë

Fundi treçereksh është një nga trendet e kësaj pranvere. Prej kohësh këto funde janë zgjedhur nga stilistët dhe të famshmit. Por fundet me gjatësi deri te mesi i kërcirit, në

Lexo me Shume

Mos bëj më porosi online pa parë këto foto!

Mos bëj më porosi online pa parë këto foto!

Ndodh shpesherë të zhgënjehemi nga porositë online. Jo gjithmonë marrim atë që porositim. Shumë faqe të ndryshme shitjesh mashtrojnë duke mos sjellë produktin që kërkon. Harxhon shuma të konsiderueshme parash

Lexo me Shume

Zgjidhet misteri! Ja pse kopsat e këmishës te meshkujt janë në anën e djathtë dhe te femrat në anën e majtë

    Zgjidhet misteri! Ja pse kopsat e këmishës te meshkujt janë në anën e djathtë dhe te femrat në anën e majtë

Një mister i vjetër në dizajnin e veshjeve janë kopsat e këmishës te femrat dhe meshkujt në anë të ndryshme. Kopsat e meshkujve janë në të djathtë, kurse të femrave

Lexo me Shume

Shikoni disa prej kërkesave të çmendura që kompanitë u bëjnë stjuardesëve

    Shikoni disa prej kërkesave të çmendura që kompanitë u bëjnë stjuardesëve

Për të qenë stjuardesë ka disa standarde. Nuk është vetëm mënyra si i ke lyer buzët apo si të rri këmisha. Stjuardesët u nënshtrohen disa rregullave “të çmendura”. Më poshtë

Lexo me Shume

Ja çfarë duhet të blini për sezonin e pranverës

    Ja çfarë duhet të blini për sezonin e pranverës

Pranvera, stina e luleve dhe e ngjyrave. Kur dilni për pazar shpeshherë blini atë që ju pëlqen, disa të tjerë vendosin të bëjnë një listë me gjërat e nevojshme, kurse

Lexo me Shume

Ja pse femrat duhet të flenë më shumë se meshkujt

    Ja pse femrat duhet të flenë më shumë se meshkujt

Hulumtuesit në qendrën Universitare Lughborough në Angli kanë konfirmuar se femrat kanë nevojë të flenë më shumë sesa meshkujt. Nuk është e vërtetë ajo që thonë se meshkujt duhet të

Lexo me Shume

Shikoni 5 veshjet më të bukura për këtë pranverë

    Shikoni 5 veshjet më të bukura për këtë pranverë

  Është shumë e vështirë pjesa kur duhet të bësh ndryshime në gardërobë. Këtë pranverë qëndroni te veshjet me lule dhe me ngjyrat e ylberit për të qenë sa më

Lexo me Shume

Bukuria e femrës në vende të ndryshme të botës

  Bukuria e femrës në vende të ndryshme të botës

Fotografja rumune Mihaela Noroc ka udhëtuar rreth botës vetëm me një aparat fotografik. Ajo ka fotografuar me qindra femra në

Lexo me Shume

20 meshkujt më të bukur në botë

  20 meshkujt më të bukur në botë

Kur flasim për meshkujt e bukur nuk e kemi fjalën vetëm për bukurinë fizike, por edhe për hijeshinë, burrërinë dhe

Lexo me Shume

(VIDEO) Shtatzënë, por striptistja nuk ndalon së kërcyeri rreth tubit

  (VIDEO) Shtatzënë, por striptistja nuk ndalon së kërcyeri rreth tubit

Kur je shtatzënë nuk mund ta imagjinosh që të kërcesh rreth  një tubi striptizmi.  Por Jill MacLean vazhdon ta bëjë

Lexo me Shume

Me këto dy sekrete bukurie nga modelet e Victoria Secret do të dukeni shumë më të bukura

  Me këto dy sekrete bukurie nga modelet e Victoria Secret do të dukeni shumë më të bukura

Gjithmonë është pyetur dhe është folur për atë që përdorin modelet e Victoria Secret që kanë një lëkurë dhe paraqitje

Lexo me Shume

Marrëdhënia me një transgjinor

  Marrëdhënia me një transgjinor

Në një episod të Savage Lovecast,një djalë 26-vjeçar  ka thënë se kishte marrëdhënie me një transgjinor. Penisi i saj nuk

Lexo me Shume

E dini pse mbahet ende unaza e fejesës?

  E dini pse mbahet ende unaza e fejesës?

Unaza e fejesës mund të duket një zakon i vjetër aq sa institucioni i martesës. Por në disa argumente për

Lexo me Shume

Kjo grua transgjinore tregon si ndryshon jeta kur penisin e zëvendëson me vaginë

  Kjo grua transgjinore tregon si ndryshon jeta kur penisin e zëvendëson me vaginë

Gruaja transgjinore me emrin Jessica ka treguar eksperiencën e saj kur zëvendëson penisin me vaginë. Jessica tregon detaje nga procesi

Lexo me Shume

6 produkte që duhet të përdorni për higjienën tuaj

  6 produkte që duhet të përdorni për higjienën tuaj

Për të mbajtur higjienën e duhur të trupit mjafton të përdorni gjashtë produkte, të cilat nuk kushtojnë shtrenjtë dhe ju

Lexo me Shume

Kjo foto do t’ju trondisë… Ja pse e hoqën nga Facebook!

  Kjo foto do t’ju trondisë… Ja pse e hoqën nga Facebook!

  Një grua e quajtur Francie ka shpërndarë një foto në një grup në Facebook të quajtur NYC. Ajo ka

Lexo me Shume

Rëndësi ka stili, jo mosha

  Rëndësi ka stili, jo mosha

Moda është një koncept shumë i rëndësishëm për femrat e çdo grupmoshe. Femrat e moshave të ndryshme zgjedhin që të

Lexo me Shume

Evolimi i “selfie”-t

  Evolimi i “selfie”-t

“Selfie” ka evoluar shumë shpejt. Vazhdon të jenë epidemi, për shembull “selfie” me gojën si peshk, duke fryrë buzët, trendi

Lexo me Shume

Ja çfarë nuk duhet të vishni në dasma

  Ja çfarë nuk duhet të vishni në dasma

  Çdo gjë të bardhë Ka kaq shumë ngjyra për të zgjedhur, nuk është vetëm e bardha në dollapin tuaj.

Lexo me Shume

5 të fshehtat e partneres tuaj

  5 të fshehtat e partneres tuaj

Është e vërtetë që në një marrëdhënie gjërat më të rëndësishme bëni mirë t’i tregoni, por jo gjithmonë ndodh kështu.

Lexo me Shume