Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Lifestyle"

7 mënyra për të bërë një gjumë të qetë

7 mënyra për të bërë një gjumë të qetë

Dëshironi të flini, por nuk mundeni edhe pse keni kaluar një ditë të lodhshme. Kjo ndodh sepse ju qëndroni para kompjuterit, pini alkool ose bëni të tjera aktivitete që ju

Read Full Article

Sekreti për të veshur këpucë me takë të lartë

Sekreti për të veshur këpucë me takë të lartë

Të gjitha vajzat duan të veshin këpucë me takë të lartë, por kjo nuk është aspak e lehtë. Ato duhet të mësojnë se si të ecin me taka, të ndihen

Read Full Article

Cilat janë veshjet më të pëlqyera në Instagram?

Cilat janë veshjet më të pëlqyera në Instagram?

Blogerë të ndryshme nga e gjithë bota postojnë foto të ndryshme në Instagram. Ata prezantojnë veshje të përshtatshme për çdo sezon. Gjatë verës, Instagram-ët e tyre kanë një larmi fotosh,

Read Full Article

Rregulla për veshje perfekte gjatë stinës të verës

    Rregulla për veshje perfekte gjatë stinës të verës

Stina e verës karakterizohet nga moti i nxehtë. Për këtë arsye duhet të dini disa rregulla se si mund të visheni, çfarë duhet dhe çfarë nuk duhet të vishni. Nuk

Read Full Article

Patëllxhan të tiganisur me domate të vogla

    Patëllxhan të tiganisur me domate të vogla

Kjo recetë mund të shërbehet si garniturë ose si antipastë nëse shoqërohet me feta buke të thekur. Përbërësit: 2 patëllxhanë një dorë domate 2-3 thelpi hudhër pak kripë dhe pier

Read Full Article

Shenjat që tregojnë se trupi juaj është nxehur dhe po kalon temperaturën normale

    Shenjat që tregojnë se trupi juaj është nxehur dhe po kalon temperaturën normale

Në sezonin veror, shumë njerëz kanë dëshirë të qëndrojnë nën rrezet e diellit. Por mënyra më e mirë për të mbrojtur lëkurën është që të përdorin kremin kundër diellit. Temperaturat

Read Full Article

Disa prej frazave që çdo femër ëndërron t’i dëgjojë…

    Disa prej frazave që çdo femër ëndërron t’i dëgjojë…

Çfarë ke bërë për darkë?”; “Duhet të punoj deri vonë”; “Nuk mund të bëjmë pazar sot” – këto janë disa prej frazave që çdo femër dëgjon çdo ditë nga partneri

Read Full Article

10 gjërat që nuk dinit rreth detoksit

    10 gjërat që nuk dinit rreth detoksit

Sistemi detoks ka qenë një element kryesor, por detoks nuk  quhen vetëm lëngjet mikse që ju ndihmojnë të humbisni peshë. Çfarë do të thotë detoks? Pse duhet ta bësh dhe

Read Full Article

Kapreze me patëllxhan

  Kapreze me patëllxhan

Një version tjetër i sallatës së njohur italiane capresa (kapreze). Sot me shtimin e patëllxhanit dhe e prezantuar në një tjetër

Read Full Article

9 mënyrat për të lehtësuar dhembjet gjatë periodave

9 mënyrat për të lehtësuar dhembjet gjatë periodave

Gjatë ciklit menstrual vajzat ndiejnë dhembje dhe lodhje.  Çdo vajzë ka dhembje të ndryshme, të cilat janë mjaft shqetësuese. Ndonjëherë

Read Full Article

Infermierja 93-vjeçare del në pension pas 72 vitesh punë

  Infermierja 93-vjeçare del në pension pas 72 vitesh punë

Një 93-vjeçare infermiere nga Dakota e Jugut ka dalë në pension pasi ka punuar  më shumë se 7 dekada.  Muajin e kaluar,

Read Full Article

Panine me djathë dhie dhe reçel

  Panine me djathë dhie dhe reçel

Nuk dija se si t’i quaja këto bukë të vogla që kanë një përzierje shijesh në çdo kafshatë. Të mbushura

Read Full Article

Konsumoni ushqime me ngjyrat e dritave të semaforit për të ngrënë më pak

  Konsumoni ushqime me ngjyrat e dritave të  semaforit për të ngrënë më pak

Obeziteti është një çështje shumë alarmante.  Dy arsyet themelore të shtimit në peshë janë ushqimi i tepërt dhe mungesa e

Read Full Article

Instagram-i mund të tregojë moshën tuaj

  Instagram-i mund të tregojë moshën tuaj

E keni menduar ndonjëherë që Instagram-i mund të tregojë moshën tuaj? Breza të ndryshëm përdorin mediat sociale për qëllime të

Read Full Article

Studim: Perimet, frutat dhe seksi ju bëjnë më të lumtur

  Studim: Perimet, frutat dhe seksi ju bëjnë më të lumtur

Së fundmi janë bërë dy studime të ndryshme për lumturinë. Konsumimi i perimeve, frutave dhe marrëdhëniet seksuale ju bëjnë më

Read Full Article

Trendi i fundit: Make up-i “galaksi”

  Trendi i fundit: Make up-i “galaksi”

Thonjtë “galaksi” janë shumë popullorë. Ju mund të vizatoni të gjithë universin në thonjtë tuaj. Por të apasionuarit pas make

Read Full Article

(Foto/Galeri) Vajzat në 1990 dhe në 2016, me të njëjtat veshje

(Foto/Galeri) Vajzat në 1990 dhe në 2016, me të njëjtat veshje

Thonë që historia përsëritet. Kjo ka ndodhur edhe në rastine  modës të viteve 90’. Janë rikthyer përsëri rrobat e 20

Read Full Article

Si të vishni pantallona të shkurtra në punë?

Si të vishni pantallona të shkurtra në punë?

Pantallonat e shkurtra janë një element kryesor gjatë sezonit veror. Ato janë të rehatshme, por nuk mund t’i veshësh për

Read Full Article

Tortë e mbushur me pjeshkë

  Tortë e mbushur me pjeshkë

Kjo është koha më e përshtatshme për të përgatitur këtë tortë, pasi pjeshkat janë në kohën e tyre më të

Read Full Article

Një teknikë e thjeshtë që ju çliron nga dhembja e kokës për 30 sekonda

  Një teknikë e thjeshtë që ju çliron nga dhembja e kokës për 30 sekonda

Dhembja e kokës nuk është aspak e këndshme, sidomos kur jeni në punë ose në rrugë dhe nuk keni ilaçe

Read Full Article

Skizofrenia, sëmundja mendore që prek 1 në 100 njerëz

  Skizofrenia, sëmundja mendore që prek 1 në 100 njerëz

Skizofrenia është një nga sëmundjet më të rënda mendore që prek pothuajse 1 në 100 njerëz. Ajo është përshkruar si

Read Full Article
1 2 3 16