Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Lider"

Nigeri, vritet lideri i Boko Haram

    Nigeri, vritet lideri i Boko Haram

Ushtria nigeriane ka bërë të ditur në “Twitter” ekzekutimin e liderit të organizatës terroriste “Boko Haram”, Abubakar Shekau. Ky lajm është bërë me dije edhe nga mediat lokale, të cilat

Lexo me Shume

Drejtoi britanikët në BREXIT, jep dorëheqjen Nigel Farage

    Drejtoi britanikët në BREXIT, jep dorëheqjen Nigel Farage

Lideri i Partisë për Pavarësinë e Mbretërisë së Bashkuar, Nigel Farage, ka vendosur të japë dorëheqjen pas arritjes së “ambicies politike” të tij. Ai, i cili kryesoi fushatën për daljen

Lexo me Shume

Skandali i korrupsionit në Panama “thyen” internetin, ja liderët botërorë të përfshirë. Po Shqipëria?

    Skandali i korrupsionit në Panama “thyen” internetin, ja liderët botërorë të përfshirë. Po Shqipëria?

Një grup gazetarësh ka publikuar së fundmi një raport me aktivitetet financiare të disa liderëve dhe ish-liderëve botërorë. Investigimi i “International Consortium of Investigative Journalists” (ICIJ) përmend 143 politikanë nga

Lexo me Shume

SHBA ekzekuton numrin dy të ISIS-it në Siri

    SHBA ekzekuton numrin dy të ISIS-it në Siri

Avionët amerikanë kanë ekzekutuar numrin dy të Shtetit Islamik në Siri, Haji Imam. Lajmi raportohet nga mediat ndërkombëtare, që citojnë një zyrtar të lartë amerikan. Emri i numrit dy të

Lexo me Shume