Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Libri"

(Intervistë) Renato Mekolli: Në planet e mia, pse jo, një këngë hip hop ose një baladë latine

    (Intervistë) Renato Mekolli: Në planet e mia, pse jo, një këngë hip hop ose një baladë latine

Renato Mekolli është një nga figurat më interesante që kemi njohur në konkursin e gatimit “Masterchef” në Top Channel. Tashmë i famshëm në Greqi dhe në Shqipëri, jo vetëm për

Lexo me Shume

10 shprehjet që do t’ju bëjnë “t’u futeni librave me kokë”

    10 shprehjet që do t’ju bëjnë “t’u futeni librave me kokë”

Dita Botërore e Librit mbërriti! Çdo vit, në datën 23 prill, Organizata Ndërkombëtare e Edukimit, Shkencës dhe Kulturës (UNESCO) organizon panaire dhe takime me qëllim nxitjen e leximit, publikimit dhe

Lexo me Shume

23 prilli, Dita Botërore e Librit. Pse shkruhet dhe pse lexohet?

    23 prilli, Dita Botërore e Librit. Pse shkruhet dhe pse lexohet?

Më 15 nëntor 1995, UNESCO shpalli 23 prillin Ditën Botërore të Librit. Kjo pasi u morën në konsideratë faktet se libri historikisht ka qenë instrumenti më i fuqishëm i shpërndarjes

Lexo me Shume

Promovohet libri në nder të publicistit Ardian Klosi, familjes i dorëzohet edhe një çmim

    Promovohet libri në nder të publicistit Ardian Klosi, familjes i dorëzohet edhe një çmim

Në nderim të publicistit Ardian Klosi është promovuar pasditen e sotme në COD (Qendra për Hapje e Dialog në Kryeministri), libri “Për Ardian Klosin, gjermanin nga Shqipëria”. Libri është një botim

Lexo me Shume