Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Libia"

Lufta kundër ISIS, Britania dhe aleatët, të gatshëm për të furnizuar me armë Libinë

    Lufta kundër ISIS, Britania dhe aleatët, të gatshëm për të furnizuar me armë Libinë

Britania e Madhe së bashku me aleatët e saj ndërkombëtarë kanë rënë dakord që të mbështesin qeverinë libiane në luftën kundër Shtetit Islamik. Pesë anëtarët e përhershëm të Këshillit të

Lexo me Shume

Para se të vritej, Muammar Gaddafi i ka kërkuar ndihmë Izraelit

    Para se të vritej, Muammar Gaddafi i ka kërkuar ndihmë Izraelit

Sot, 5 vjet pas rënies së regjimit të Tripolit dhe vrasjes së liderit Muammar Gaddafi, dalin disa informacione sekrete rreth 1 prej ‘kërkesave’ të fundit të ish-kolonelit. Sipas asaj që

Lexo me Shume