Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Liberalizimi i vizave"

Liberalizimi i vizave, PE voton kundër Kosovës

    Liberalizimi i vizave, PE voton kundër Kosovës

Komiteti për Drejtësi dhe Liritë Civile dhe Punë të Brendshme në Parlamentin Europian ka votuar kundër draft-raportit për liberalizimin e vizave për Kosovën. Drafti i liberalizimit të vizave u propozua

Lexo me Shume

BE-Kosovës: Pa ratifikimin e demarkacionit, të harrohet heqja e vizave

    BE-Kosovës: Pa ratifikimin e demarkacionit, të harrohet heqja e vizave

Pas shqyrtimit të parë të ministrave të Brendshëm të BE-së për liberalizimin e vizave me Kosovën, Brukseli ka deklaruar se ka dy kushte që duhet të përmbushen: demarkacioni i kufirit

Lexo me Shume

Liberalizimi i vizave për Kosovën, konferenca nis në orën 15:00

    Liberalizimi i vizave për Kosovën, konferenca nis në orën 15:00

Përmes një komunikate për shtyp, Bashkimi Europian bëri të ditur se në orën 15:00 do të bëhet i ditur vendimi për rekomandim ose jo për liberalizimin e vizave për Kosovën.

Lexo me Shume