Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "LGBT"

(Intervistë) Kristi Pinderi: “Enkel Demi, Jul Deda, Iva Tiço… në vend që t’i hedhin ujë këtij zjarri histerie, i hedhin benzinë”

    (Intervistë) Kristi Pinderi: “Enkel Demi, Jul Deda, Iva Tiço… në vend që t’i hedhin ujë këtij zjarri histerie, i hedhin benzinë”

Po afron dita e 17 majit, e cila njihet ndryshe si Dita Ndërkombëtare kundër Homofobisë, Transfobisë dhe Bifobisë. Organizata për të drejtat LGBT në Shqipëri po bëhet gati për planifikimin

Lexo me Shume

Demi Lovato dhe Nick Jonas anulojnë koncertin. Shkak, ligji anti-LGBT

    Demi Lovato dhe Nick Jonas anulojnë koncertin. Shkak, ligji anti-LGBT

Qeveria e Karolinës së Veriut  ka miratuar një ligj muajin e kaluar, me anë të të cilit heq mbrojtjen nga diskriminimi për transgjinorët. Ka qenë pikërisht miratimi i këtij ligjit

Lexo me Shume