Blitz

Tag "Leter"

U hodh nga kati i gjashtë, zbardhet letra e turistes: Organet e mia jepuani atyre që kanë nevojë

    U hodh nga kati i gjashtë, zbardhet letra e turistes: Organet e mia jepuani atyre që kanë nevojë

Një shtetase e huaj tentoi të vetëvritet duke u hedhur nga kati i gjashtë i 15-katëshit në Tiranë dhe tani ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore. Në vijim

Read Full Article

Suedezja, letër Ramës: Do të mundeshit ta linit nënën tuaj në kushte të tilla?

    Suedezja, letër Ramës: Do të mundeshit ta linit nënën tuaj në kushte të tilla?

Një qytetare me shtetësi suedeze, e lindur në Shqipëri, në qytetin e Gramshit, i është drejtuar me një letër kryeministrit Edi Rama, ku shpreh shqetësimin për mungesën e shërbimit shëndetësor

Read Full Article

Djaloshi 6-vjeçar i dërgon një letër prekëse Obamës

Djaloshi 6-vjeçar i dërgon një letër prekëse Obamës

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Muajin e kaluar, njerëz në mbarë botën u tronditën nga fotoja e një 5-vjeçari sirian të plagosur nga sulmet në Aleppo,

Read Full Article

Granit Xhaka me letër të hapur: Do t’i tregoj Zvicrës që nuk jemi bukëshkelur

    Granit Xhaka me letër të hapur: Do t’i tregoj Zvicrës që nuk jemi bukëshkelur

Në një letër të hapur, Granit Xhaka ka shpjeguar arsyen se pse vendosi të vazhdojë të luajë për Zvicrën, vendim që nuk u mirëprit nga tifozeria shqiptare. Ai shpjegon se

Read Full Article

Merkel i bën presion Vuçiç-it: Normalizo marrëdhëniet me Kosovën

    Merkel i bën presion Vuçiç-it: Normalizo marrëdhëniet me Kosovën

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka uruar Aleksandar Vuçiç për mandatin e ri në krye të Qeverisë serbe dhe ka konfirmuar mbështetjen e saj në mirëqeverisjen e vendit. Në letrën e

Read Full Article

Lu letër 140 deputetëve: Votoni reformën

    Lu letër 140 deputetëve: Votoni reformën

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Donald Lu, u është drejtuar me një letër të gjithë deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë lidhur me reformën në drejtësi. Në

Read Full Article

Jep dorëheqjen kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Roshi: Nuk e mbyll këtë histori, kjo është beteja ime

    Jep dorëheqjen kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Roshi: Nuk e mbyll këtë histori, kjo është beteja ime

Kryetari i Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi, ka vendosur të dorëhiqet nga ky post. Në letrën e shkruar, ai shprehet se e ka të pamundur të vazhdojë të kryejë detyrën

Read Full Article

Tre ish-presidentët paraqesin kërkesat e tyre, i drejtojnë letër Kuvendit dhe komisioneve

    Tre ish-presidentët paraqesin kërkesat e tyre, i drejtojnë letër Kuvendit dhe komisioneve

Tre ish-presidentët e Republikës së Shqipërisë, Rexhep Meidani, Alfred Moisiu dhe Bamir Topi, i kanë drejtuar një letër Kuvendit të Shqipërisë, anëtarëve të Komisionit për Reformën në Drejtësi dhe atyre

Read Full Article

Kompozitori Limos Dizdari – Ramës: Më kërcënuan, mos bëj gabim që më dhimbset jeta?!

  Kompozitori Limos Dizdari – Ramës: Më kërcënuan, mos bëj gabim që më dhimbset jeta?!

Kompozitori Limos Dizdari i ka shkruar një letër kryeministrit Rama ku shprehet se është kërcënuar me jetë. Ai ka treguar

Read Full Article

Deklaroi se ka prova të forta për “21 Janarin”, kërcënohet djali i Myrtajt

  Deklaroi se ka prova të forta për “21 Janarin”, kërcënohet djali i Myrtajt

Renato Myrtaj, djali i Faik Myrtajt, një prej të vrarëve në 2011-ën në protestën e 21 Janarit, deklaroi pak ditë

Read Full Article

Letra motivuese e një gruaje pas vdekjes së burrit: “Ka ardhur momenti…”

  Letra motivuese e një gruaje pas vdekjes së burrit: “Ka ardhur momenti…”

“Ka ardhur momenti… Kanë kaluar dy vite që prej momentit kur bashkëshorti im i dashur u nda nga jeta dhe

Read Full Article

Referendumi, Hafizi letër komisionit zgjedhor të PS-së: Dua listat!

  Referendumi, Hafizi letër komisionit zgjedhor të PS-së: Dua listat!

Deputetja Mimoza Hafizi i është drejtuar me një letër komisionit zgjedhor të PS-së në Shkodër, ku kërkon të njihet me

Read Full Article

Gruaja e Renit të Elbasanit, letër Ramës: Dua edhe unë pension si gruaja e Dr. Florit

  Gruaja e Renit të Elbasanit, letër Ramës: Dua edhe unë pension si gruaja e Dr. Florit

Në një letër drejtuar kryeministrit Rama, gruaja e Renit të Elbasanit kërkon që edhe familjes së saj t’i lidhet pension

Read Full Article

Studentja, letër kryeministrit: Babai mbylli dyqanin, njerëzit s’kishin lekë të blinin

  Studentja, letër kryeministrit: Babai mbylli dyqanin, njerëzit s’kishin lekë të blinin

E shtyrë nga realiteti që prek çdo ditë, një studente i drejtohet kryeministrit Edi Rama me një letër ku flet

Read Full Article