Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "LEJE DREJTIMI"

Ashpërsohet Kodi Rrugor, heqje e patentës dhe penalitet i lartë

    Ashpërsohet Kodi Rrugor, heqje e patentës dhe penalitet i lartë

Ndryshimet e reja në Kodin Rrugor parashikojnë heqje të lejes së drejtimit nga gjashtë muaj në një vit dhe një penalitet nga 5-15 mijë lekë të reja për ata drejtues

Lexo me Shume

Pranga 11 shtetasve për drejtim në gjendje të dehur, 56 patenta të pezulluara

    Pranga 11 shtetasve për drejtim në gjendje të dehur, 56 patenta të pezulluara

Gjatë aksionit të zhvilluar në fundjavë për rritjen e parametrave të sigurisë në kryeqytet, Policia Rrugore e Tiranës ka vënë në pranga 11 persona që akuzohen për drejtim të mjetit

Lexo me Shume

Patentat e reja, ja vlefshmëria për çdo mjet

    Patentat e reja, ja vlefshmëria për çdo mjet

Ministria e Transporteve ka përcaktuar vlefshmërinë e lejeve të drejtimit për automjetet. Konkretisht, leja e drejtimit e kategorisë D, që përfshin autobusët e vegjël, do të jetë e vlefshme për

Lexo me Shume