Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Leicester City"

Leicester City, shokët e skuadrës i luten Vardy-t të mos largohet

    Leicester City, shokët e skuadrës i luten Vardy-t të mos largohet

A do të pranojë Jamie Vardy ofertën e Arsenalit? Shokët e tij të skuadrës së Leicester, kampionë të Anglisë, po bëjnë çmos që ai të mendohet mirë e të qëndrojë

Lexo me Shume

Tottenham barazon me Chelsea! “Dhelprat” pushtojnë Anglinë!

    Tottenham barazon me Chelsea! “Dhelprat” pushtojnë Anglinë!

Tashmë është zyrtare: Leicester City shpallet kampion në Premier League! Ëndrra e futbollistëve të ekipit, e një qyteti të tërë dhe e miliona dashamirësve të futbollit anembanë botës bëhet realitet:

Lexo me Shume

Jamie Vardy shpallet lojtari i vitit 2016

    Jamie Vardy shpallet lojtari i vitit 2016

Sulmuesi i Leicester City, Jamie Vardy, është shpallur futbollisti i vitit 2016. 29-vjeçari triumfoi në sondazhin e bërë nga 290 gazetarë, prej të cilëve mori 36% të votave, duke lënë

Lexo me Shume

Kryebashkiaku i Leicesterit premton: Shumë shpejt qyteti do të ketë rrugën ‘Ranieri’!

    Kryebashkiaku i Leicesterit premton: Shumë shpejt qyteti do të ketë rrugën ‘Ranieri’!

Tashmë nuk mund të cilësohet më një surprizë, por një realitet i prekshëm që po mahnit gjithë Europën! Ekipi i Leicester Cityt, vetëm 6 javë nga fundi i kampionatit anglez

Lexo me Shume