Blitz

Tag "Kuvendi i Shqiperise"

Votohet nen për nen drafti kushtetues, miratohet me 140 vota pro në tërësi

    Votohet nen për nen drafti kushtetues, miratohet me 140 vota pro në tërësi

Reforma  në drejtësi, reforma më e rëndësishme e ndërmarrë, është miratuar me 139 vota pro në parim dhe 140 vota në tërësi, përcjell Blitz.al. Ndërkaq, është zhvilluar edhe votimi nen për

Read Full Article

Meta: Kjo seancë s’do mbyllet pa miratimin e reformës në drejtësi. Lënë Kuvendin, Meta, Rama, Lu dhe Vlahutin

    Meta: Kjo seancë s’do mbyllet pa miratimin e reformës në drejtësi. Lënë Kuvendin, Meta, Rama, Lu dhe Vlahutin

Në hapje të seancës së sotme plenare, kreu i Kuvendit të Shqipërisë, njëherazi kreu i LSI-së, Ilir Meta, theksoi që në fillim se seanca nuk do të përfundojë pa miratimin

Read Full Article

Reforma në drejtësi, Rama-Basha-Meta takohen sot në orën 16:00

    Reforma në drejtësi, Rama-Basha-Meta takohen sot në orën 16:00

Detaje të reja janë bërë të ditur lidhur me diskutimin mbi reformën në drejtësi. Pas deklaratës të dy ditëve më parë të ambasadorit Donald Lu dhe asaj të kryeparlamentarit Meta,

Read Full Article

Blushi në Kuvend: Qeveria po vret qytetarët

    Blushi në Kuvend: Qeveria po vret qytetarët

Deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi, ka reaguar lidhur me aksidentin e rëndë të shënuar një ditë më parë në zonën e Unazës, pranë Arkivit të Shtetit. Ai u shpreh

Read Full Article

Rama përuron linjën e re energjetike, Kuvendi mbetet 20 minuta pa drita

    Rama përuron linjën e re energjetike, Kuvendi mbetet 20 minuta pa drita

Teksa kryeministri Rama po përuronte linjën e re të energjisë elektrike në Kashar, një bashkëpunim mes Shqipërisë dhe Kosovës, Kuvendi ka mbetur rreth 20 minuta pa drita. Deputetët ishin duke

Read Full Article

Kuvendi fut në kalendar reformën në drejtësi, diskutohet në seancën e 21 korrikut

    Kuvendi fut në kalendar reformën në drejtësi, diskutohet në seancën e 21 korrikut

Drafti i reformës në drejtësi është vendosur të përfshihet në kalendarin 3-javor të Kuvendit dhe pritet që të diskutohet në seancën e 21 korrikut. Mësohet se gjatë mesditës, Kuvendi ka

Read Full Article

Drafti i reformës në drejtësi s’përfshihet në kalendarin 3 javor të Kuvendit

    Drafti i reformës në drejtësi s’përfshihet në kalendarin 3 javor të Kuvendit

Konferenca e Kryetarëve ka miratuar ditën e sotme kalendarin 3-javor pa përfshirjen e draftit të reformës në drejtësi, pavarësisht apelit të ndërkombëtarëve për përmbylljen e reformës brenda qershorit. As takimi

Read Full Article

Merr fund bojkoti, grupi parlamentar i PD rikthehet në Kuvend

    Merr fund bojkoti, grupi parlamentar i PD rikthehet në Kuvend

Partia Demokratike ka vendosur t’i japë fund bojkotit të nisur pak ditë më parë pas përjashtimit të ish-kryeministrit Berisha nga seancat plenare për shkak të thirrjes së tij për armatosje

Read Full Article

25-vjetori i parlamentit pluralist, Meta: Kuvendi, me një rol madhor në proceset transformuese

  25-vjetori i parlamentit pluralist, Meta: Kuvendi, me një rol madhor në proceset transformuese

Në aktivitetin e zhvilluar me rastin e 25-vjetorit të parlamentit pluralist demokratik, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, theksoi

Read Full Article

PD vendos ndërprerjen e bojkotit, nga e hëna kthehet në Kuvend

  PD vendos ndërprerjen e bojkotit, nga e hëna kthehet në Kuvend

Kryesia e grupit të Partisë Demokratike, ka vendosur t’i japë fund bojkotit parlamentar. Thënë këtë, ata kanë lajmëruar që duke

Read Full Article

Paloka tenton të qëllojë Braçen, ndërhyn Garda

  Paloka tenton të qëllojë Braçen, ndërhyn Garda

Po vazhdon seanca plenare në Kuvendin e Shqipërisë, ku janë nxehur gjakrat nëpërmjet dy palëve politike. Pa kamera dhe mikrofona,

Read Full Article