Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Kuvend"

Reforma në drejtësi, Shoqëria Civile proteston para Kuvendit

    Reforma në drejtësi, Shoqëria Civile proteston para Kuvendit

Pak përpara nisjes së seancës plenare, Shoqëria Civile është mbledhur përpara ambienteve të Kuvendit, për të kërkuar që të votohet reforma në drejtësi. Me pankarta në duar, qytetarët, përfaqësues të

Lexo me Shume

Qytetari tenton të futet në Kuvend: Dua të takoj Berishën

    Qytetari tenton të futet në Kuvend: Dua të takoj Berishën

Një qytetar ka tentuar paraditen e sotme të futet në ambientet e brendshme të Kuvendit të Shqipërisë, ku zhvillohet sot seanca plenare. Ai është ndaluar nga Garda e Republikës, e

Lexo me Shume

Rama – PD-së: Tufë e vogël. Ndërpritet seanca

    Rama – PD-së: Tufë e vogël. Ndërpritet seanca

Kuvendi ka ndërprerë për rreth një orë punimet për shkak të përplasjeve mes mazhorancës dhe opozitës. Gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, kreu i Kabinetit Qeverisës ironizoi PD-në

Lexo me Shume

Ben Blushi: Parlamenti e humbi sovranitetin e tij

    Ben Blushi: Parlamenti e humbi sovranitetin e tij

Gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, deputeti socialist Ben Blushi, vlerësoi mbështetjen e ambasadorëve të SHBA-ve dhe BE-së për realizimin e reformës në drejtësi. Sipas Blushit, mbështetja e

Lexo me Shume

Sherr në parlamentin turk, grushte dhe shqelma mes deputetëve

    Sherr në parlamentin turk, grushte dhe shqelma mes deputetëve

Një koment i ministrit të Drejtësisë në Turqi, Bekir Bozdag, i cili akuzoi partinë HDP si mbështetëse të kurdëve dhe për nxitje të dhunës në seancën plenare, ka shkaktuar debate

Lexo me Shume

Kërkesë për përjashtim të Berishës nga parlamenti, mblidhet sot Byroja e Kuvendit

    Kërkesë për përjashtim të Berishës nga parlamenti, mblidhet sot Byroja e Kuvendit

Deklaratat e djeshme në seancën plenare nga ish-kryeministri Sali Berisha, që u bënte thirrje shqiptarëve të pajisjen me armë, ka bërë që Partia Socialiste të hartojë një kërkesë për marrjen

Lexo me Shume

Sot seanca plenare, opozita i jep fund bojkotit

    Sot seanca plenare, opozita i jep fund bojkotit

Në rendin e seancës së sotme plenare parashikohet diskutimi i dy projektligjeve, “Për ndihmën shoqërore” dhe “Për marrëveshjet ndërkombëtare në Republikën e Shqipërisë”. Në rend dite janë edhe tre projektrezoluta,

Lexo me Shume

PD, kërkesë Kuvendit: Ç’masa janë marrë për pritjen e iranianëve?

    PD, kërkesë Kuvendit: Ç’masa janë marrë për pritjen e iranianëve?

Përmes një kërkesë të dorëzuar ditën e sotme në Kuvend, Partia Demokratike kërkon që kryeministri Rama të bëjë transparencë për iranianët. Zëvendëskryetari i Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Flamur Noka, ka

Lexo me Shume

Nishani kthen në Kuvend ligjin për kamerat: Cenon privatësinë

  Nishani kthen në Kuvend ligjin për kamerat: Cenon privatësinë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin për “Masat shtesë të sigurisë publike”,

Lexo me Shume