Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "kurde"

Hakmerret Turqia, bombardon ISIS dhe kurdët në Siri

    Hakmerret Turqia, bombardon ISIS dhe kurdët në Siri

Turqia ka vendosur të hakmerret ndaj Shtetit Islamik dhe kurdëve pas sulmit të pak ditëve më parë në Gaziantep. Ajo ka sulmuar ISIS dhe grupet militante kurde në Siri, ndërkohë

Lexo me Shume