Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Kurbin"

Sekuestrohen 11 kg kanabis në Kurbin, pranga 2 poseduesve të dyshuar për një tjetër rast trafiku droge

    Sekuestrohen 11 kg kanabis në Kurbin, pranga 2 poseduesve të dyshuar për një tjetër rast trafiku droge

Nga Anduena Llabani Gjatë një operacionit antikanabis të ndërmarrë në Kurbin janë sekuestruar 11 kilogramë lëndë narkotike dhe janë vënë në pranga dy poseduesit. Këta të fundit dyshohen se janë

Lexo me Shume

Aksidentoi katër persona, djali i kryebashkiakut të Kurbinit i fiksuar pas luksit

    Aksidentoi katër persona, djali i kryebashkiakut të Kurbinit i fiksuar pas luksit

Kevi Bardhi, djali i kryetarit të Bashkisë Kurbin, i cili akuzohet se ka aksidentuar katër persona për shkak të shpejtësisë të lartë me të cilën udhëtonte, është një tjetër i

Lexo me Shume

Kurbin, dërgohet për gjykim babai i deputetit Prenga

    Kurbin, dërgohet për gjykim babai i deputetit Prenga

Prokuroria e Kurbinit ka përfunduar hetimin dhe ka dërguar për gjykim kërkesën ndaj babait të deputetit Prenga, Ndue Prenga. Ky i fundit akuzohet për “Falsifikim dokumentesh” për shkak se nëpërmjet

Lexo me Shume

Konflikt për pronën, vritet me armë zjarri 50-vjeçari në Kurbin

    Konflikt për pronën, vritet me armë zjarri 50-vjeçari në Kurbin

Një atentat me armë zjarri është shënuar në fshatin Gallatë të Kurbinit. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në orën 15:00 të ditës së sotme, ndërkohë që ende nuk dihen arsyet.

Lexo me Shume