Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "kryetari"

Avokati italian italian i Elvis Rroshit: Kam përgjegjësinë të mbroj kryebashkiakun e dashur për popullin

    Avokati italian italian i Elvis Rroshit: Kam përgjegjësinë të mbroj kryebashkiakun e dashur për popullin

Avokati i kreut të Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi, Theodhori Sollaku, ka thënë gjatë një konference për shtyp se në rastin e klientit të tij, Elvis Rroshi, ligji është aplikuar

Lexo me Shume

Konventa Zgjedhore e LRI në Durrës, në krye zgjidhet Arbi Shtylla

    Konventa Zgjedhore e LRI në Durrës, në krye zgjidhet Arbi Shtylla

Gjatë zhvillimit të Konventës Zgjedhore, Lëvizja Rinore për Integrim e Durrësit zgjodhi Arbi Shtyllën si kreun saj në ndër kandidatët që garonin për këtë post. Të pranishëm në aktivitet ishin

Lexo me Shume

Dekriminalizimi, Llala – KQZ-së: Duam informacione për Elvis Rroshin, do e verifikojmë

    Dekriminalizimi, Llala – KQZ-së: Duam informacione për Elvis Rroshin, do e verifikojmë

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të paraqesë materialet paraprake mbi subjektin e ligjit Elvis Roshi, me funksion kryetar i Bashkisë Kavajë, në zbatim

Lexo me Shume

Kadri Veseli, kryetari i ri i PDK-së: Na presin shumë punë të përbashkëta

    Kadri Veseli, kryetari i ri i PDK-së: Na presin shumë punë të përbashkëta

Kadri Veseli është zgjedhur kryetari i ri i Partisë Demokratike të Kosovës nga votat e gjithë delegatëve në votimin e hapur që u zhvillua, pa asnjë votë kundër dhe asnjë

Lexo me Shume

Shpërdorim detyre, nis procedimi penal për ish-kreun e komunës Velçan

    Shpërdorim detyre, nis procedimi penal për ish-kreun e komunës Velçan

Ish-kryetari i komunës Velçan po procedohet penalisht nën akuzën e “shpërdorimit të detyrës”. 45-vjeçari I. M me banim në po këtë fshat, dyshohet se gjatë kohës së ushtrimit të kësaj

Lexo me Shume