Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Kryeministri"

Akuzoi Rusinë si të përfshirë në puçin kundër tij, jep dorëheqjen kryeministri i Malit të Zi

    Akuzoi Rusinë si të përfshirë në puçin kundër tij, jep dorëheqjen kryeministri i Malit të Zi

Kryeministri i Malit të Zi, Milo Đukanović, ka dhënë dorëheqjen nga posti, disa orë pas akuzave që shënjestruan Rusinë dhe opozitën vendase. Ai akuzoi Rusinë si të përfshirë në një

Lexo me Shume

Konflikti në Siri, Turqia do të ketë rol më aktiv

    Konflikti në Siri, Turqia do të ketë rol më aktiv

Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim, u shpreh gjatë një deklarate për mediat se dëshiron parandalimin e shkatërrimit të Sirisë nga lufta. Ai siguroi se vendi i tij do të ndërmarrë

Lexo me Shume

Kryeministri turk informon: Rritet në 232 numri i të vdekurve

    Kryeministri turk informon: Rritet në 232 numri i të vdekurve

Katër ditë pas tentativës për grusht shteti në Turqi, kryeministri Binali Yildirim ka bërë me dije se numri i të vdekurve është rritur në 232 persona, raporton Blitz.al. Menjëherë pas

Lexo me Shume

David Cameron zhvillon sot mbledhjen e fundit të kabinetit

    David Cameron zhvillon sot mbledhjen e fundit të kabinetit

Kryeministri në ikje i Britanisë së Madhe, David Cameron, do të zhvillojë sot mbledhjen e fundit të kabinetit të tij. Pritet që të mërkurën, pas gjashtë vitesh në krye të

Lexo me Shume

(Foto) Pritja e Kombëtares – E vutë re detajin interesant në banerin e Kryeministrisë?

(Foto) Pritja e Kombëtares – E vutë re detajin interesant në banerin e Kryeministrisë?

Vazhdon ‘bumi’ i komenteve nëpër rrjetet sociale për mbërritjen e Kombëtares Shqiptare të futbollit në shtëpi pas eksperiencës në Euro 2016,  e për pritjen e organizuar nga qeveria! Të shumtë

Lexo me Shume