Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "kryeminister"

Volodomyr Groysman, kryeministri i ri i Ukrainës

    Volodomyr Groysman, kryeministri i ri i Ukrainës

Pas dorëheqjes së Arseniy Yatseniuk nga posti i kryeministrit, dy partitë më të mëdha europerëndimore në vend kanë rënë dakord për qeverinë e re proeuropiane, e cila do të udhëhiqet

Lexo me Shume

Jep dorëheqjen kryeministri i Ukrainës

    Jep dorëheqjen kryeministri i Ukrainës

Kryeministri i Ukrainës, Arseniy Yatseniuk, vendosi të dorëhiqet nga posti gjatë një adresimi televiziv. “Kam marrë vendimin që të jap dorëheqje nga posti i kryeministrit të Ukrainës. Të martën, më

Lexo me Shume

Vazhdojnë protestat te liqeni. Rama- Basha, “luftë” në rrjete sociale

    Vazhdojnë protestat te liqeni. Rama- Basha, “luftë” në rrjete sociale

Protesta të ashpra po zhvillohen aktualisht në zonën e liqenit në Tiranë. Qindra protestues janë mbledhur sërish dhe kanë tentuar të hyjnë brenda territorit të rrethuar nga bashkia për ndërtimin

Lexo me Shume