Blitz

Tag "Kryebashkiaku"

Aksident në Fushë-Krujë – Milot, djali i kryebashkiakut të Laçit përplas furgonin e policisë

    Aksident në Fushë-Krujë – Milot, djali i kryebashkiakut të Laçit përplas furgonin e policisë

Pas aksidentit të shënuar ditën e djeshme në Korçë, ku humbën jetën dy gardianë që ndodheshin në njërin prej mjeteve të përfshira në aksident, një tjetër aksident rrugor ka ndodhur

Read Full Article

PD kundër kryebashkiakut të Divjakës: Tutor prostitutash në Itali

    PD kundër kryebashkiakut të Divjakës: Tutor prostitutash në Itali

Përfaqësues të Partisë Demokratike së bashku me qytetarë kanë protestuar ditën e sotme përpara zyrave të Bashkisë së Divjakës ku kanë kërkuar nisjen e hetimit pas akuzave të ngritura ndaj

Read Full Article

PD: Vëllai i kryebashkiakut i ndaluar për trafik droge, u lirua nga ndërhyrja e Ndreut

    PD: Vëllai i kryebashkiakut i ndaluar për trafik droge, u lirua nga ndërhyrja e Ndreut

Kreu i Departamentit të Rendit në Partinë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka denoncuar një rast që flet për pabarazinë e ligjit dhe favorizimin e njerëzve të pushtetit. Në deklaratën për mediat,

Read Full Article

Pas kërcënimit “Ta fus portofolin në gojë”, qeveria dekoron Fatos Tushen

    Pas kërcënimit “Ta fus portofolin në gojë”, qeveria dekoron Fatos Tushen

Kryetari i Bashkisë së Lushnjës, Fatos Tushe, i cili u denoncua në media për shkak të reagimit të ashpër ndaj një tregtareje që protestonte kundër masave të ndërmarra nga bashkia,

Read Full Article