Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Krime"

Krime kundër njerëzimit, 40 vjet burg për Radovan Karaxhiç

    Krime kundër njerëzimit, 40 vjet burg për Radovan Karaxhiç

Ish-presidenti serb i Bosnjës dhe komandant i ushtrisë serbe të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, u dënua nga Haga me 40 vjet burg. Seanca u zhvillua me dyer të hapura në Gjykatën

Lexo me Shume