Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Krime kunder njerezimit"

Krime kundër njerëzimit, Sheshel shpallet i pafajshëm. Bushati: Goditje e rëndë nga Haga

    Krime kundër njerëzimit, Sheshel shpallet i pafajshëm. Bushati: Goditje e rëndë nga Haga

Gjykata e Hagës ka shpallur të pafajshëm liderin radikal serb Vojisllav Sheshel, i akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit në Vojvodinë, Kroaci dhe Bosnjë, përgjatë viteve 1991-1993. Sheshel,

Lexo me Shume