Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "KQZ"

Dibër, KQZ: Partitë ndryshuan pothuajse të gjithë komisionerët

    Dibër, KQZ: Partitë ndryshuan pothuajse të gjithë komisionerët

Një ditë përpara zhvillimit të zgjedhjeve në Dibër, partitë politike kanë ndryshuar pothuajse të gjithë komisionerët. Lidhur me ecurinë e procesit elektoral, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka deklaruar se partitë

Lexo me Shume

Zgjedhjet në Dibër, të pranishëm 268 vëzhgues vendas dhe ndërkombëtarë

    Zgjedhjet në Dibër, të pranishëm 268 vëzhgues vendas dhe ndërkombëtarë

Zgjedhjet që do të zhvillohen në Dibër do të monitorohen nga një numër i madh vëzhguesish kombëtarë dhe ndërkombëtarë. Bëhet fjalë për 268 vëzhgues, pjesa më e madhe e tyre

Lexo me Shume

“Dibra”, Muharem Rama i pari në fletën e votimit, Shehu i dyti

    “Dibra”, Muharem Rama i pari në fletën e votimit, Shehu i dyti

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur ditën e sotme për të miratuar përmbajtjen e fletës së votimit për zgjedhjet që do të zhvillohen më 11 shtator në Dibër. Pas hedhjes

Lexo me Shume

KLSH kallëzon kreun e KQZ, Lefterie Luzi: Shkelje me projektet pilot. Reagon KQZ

    KLSH kallëzon kreun e KQZ, Lefterie Luzi: Shkelje me projektet pilot. Reagon KQZ

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka akuzuar kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Lefterie Luzi, për shkelje në miliona dollarë me projektet pilot në zgjedhjet vendore të 2013-s. Ajo akuzohet

Lexo me Shume

Dekriminalizimi, KQZ u heq mandatin 19 këshilltarëve në rang vendi

    Dekriminalizimi, KQZ u heq mandatin 19 këshilltarëve në rang vendi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që tu heqë mandatin 19 këshilltarëve bashkiakë në të gjithë vendin. Ky vendim është marrë pas zbardhjes së deklaratave për dekriminalizimin, ku rezulton se

Lexo me Shume

Dekriminalizimi, Llala – KQZ-së: Duam informacione për Elvis Rroshin, do e verifikojmë

    Dekriminalizimi, Llala – KQZ-së: Duam informacione për Elvis Rroshin, do e verifikojmë

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të paraqesë materialet paraprake mbi subjektin e ligjit Elvis Roshi, me funksion kryetar i Bashkisë Kavajë, në zbatim

Lexo me Shume

Dekriminalizimi, 9 ministra dhe 40 deputetë ende pa plotësuar formularin e vetëdeklarimit

    Dekriminalizimi, 9 ministra dhe 40 deputetë ende pa plotësuar formularin e vetëdeklarimit

Ndërkohë që pak ditë kanë mbetur nga mbyllja e afatit për dorëzimin e formularit të dekriminalizimit, bëhet e ditur se ndër të tjerë, 9 ministra dhe 40 deputetë ende nuk

Lexo me Shume

KQZ për dekriminalizimin: Vetëm 13% e zyrtarëve kanë dorëzuar formularin

    KQZ për dekriminalizimin: Vetëm 13% e zyrtarëve kanë dorëzuar formularin

Të gjithë zyrtarëve u është bërë me dije paraprakisht se duhet të plotësojnë një formular deklarimi për të vazhduar më tej me reformën e dekriminalizimit. Afati i fundit për dorëzimin e

Lexo me Shume