Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Kosove"

Kosovë, prindërit dhunojnë vajzën në oborrin e shkollës

    Kosovë, prindërit dhunojnë vajzën në oborrin e shkollës

Një rast dhune është filmuar në një shkollë në Rahovec të Kosovës. Vajza me iniciale SH.B. është nxjerrë me dhunë deri në oborrin e shkollës nga prindërit e saj, të

Lexo me Shume

Arrestimi i dy gazetarëve në Kosovë, Moska kërkon lirimin e tyre

    Arrestimi i dy gazetarëve në Kosovë, Moska kërkon lirimin e tyre

Policia e Kosovës ka ndaluar ditën e djeshme dy shtetas të huaj, të shtetësive ruse dhe ukrainase, të cilët akuzohen se u futën ilegalisht në territorin e Kosovës. Dy të

Lexo me Shume

Grushtohen dy zyrtarë në Ministrinë e Jashtme të Kosovës

    Grushtohen dy zyrtarë në Ministrinë e Jashtme të Kosovës

Dy zyrtarë në Ministrinë e Jashtme të Kosovës janë konfliktuar me njëri-tjetrin pas disa mosmarrëveshjeve mes tyre. Mediat kosovare bëjnë të ditur se janë përleshur sekretari i MPJ-së, Fitim Sadiku

Lexo me Shume

Policia e Kosovës mobilizohet përpara protestës, pritet shtyrja e “Demarkacionit”

    Policia e Kosovës mobilizohet përpara protestës, pritet shtyrja e “Demarkacionit”

Pas lajmërimit të Lëvizjes Vetëvendosje për zhvillimin e një proteste që pritet të nisë në orën 11:00 të ditës së sotme në Prishtinë, Policia e Kosovës është mobilizuar në sigurimin

Lexo me Shume

Sulmohet Radio Televizioni i Kosovës, Haliti: Akt i shëmtuar

    Sulmohet Radio Televizioni i Kosovës, Haliti: Akt i shëmtuar

Radio Televizioni i Kosovës është bërë shënjestra e një sulmi në orët e vona të mbrëmjes së djeshme. Mësohet se një granatë dore ka shpërthyer tek transmetuesi i valëve të

Lexo me Shume

Protestuesit sulmojnë me qese uji godinën e qeverisë së Kosovës

    Protestuesit sulmojnë me qese uji godinën e qeverisë së Kosovës

Qytetarët që protestuan kundër aferës “Pronto 2” kanë sulmuar me qese uji  godinën e qeverisë së Kosovës. Në këtë protestë morën pjesë qindra protestues, të cilëve u janë bashkuar edhe

Lexo me Shume

Rama për takimin në Nish: Nuk përzihem në punët e Kosovës

    Rama për takimin në Nish: Nuk përzihem në punët e Kosovës

Kreu i Qeverisë Shqiptare, Edi Rama, ka reaguar lidhur me njoftimin e bërë paraprakisht nga homologu serb Aleksandar Vuçiç për një takim në të cilin do të merrnin pjesë edhe

Lexo me Shume

Kadri Veseli: Eshtrat e Shote Galicës të sillen në Kosovë

    Kadri Veseli: Eshtrat e Shote Galicës të sillen në Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka qenë i pranishëm në rivarrimin e eshtrave të familjarëve të Azem Bejtës, i njohur ndryshe se Azem Galica. Ky manifestim është organizuar

Lexo me Shume

Joe Biden takon Majlinda Kelmendin: Më bëtë të ndihem si hero!

  Joe Biden takon Majlinda Kelmendin: Më bëtë të ndihem si hero!

Zëvendëspresidenti i SHBA-ve, Joe Biden, ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Kosovë, ku është takuar me krerët më të

Lexo me Shume

Zhduket 15-vjeçari, familja: E rrëmbeu një afgan

  Zhduket 15-vjeçari, familja: E rrëmbeu një afgan

Një i ri nga Dobërçani i Kosovës rezulton i zhdukur prej dy javës. Prindërit e tij kanë shprehur për “Zëri”-n

Lexo me Shume

Biden në Kosovë, takim me kryeministrin Mustafa

  Biden në Kosovë, takim me kryeministrin Mustafa

Zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden ka mbërritur në Kosovë pas përfundimit të vizitës zyrtare në Serbi, në kuadër të përmirësimit të

Lexo me Shume

Shtyhet “Demarkacioni”, votohet më 1 shtator

  Shtyhet “Demarkacioni”, votohet më 1 shtator

Kryesia e Kuvendit të Kosovës vendosi që çështja e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi të votohet në seancën

Lexo me Shume

Turi ballkanik i Joe Biden, viziton Kosovën dhe Serbinë

  Turi ballkanik i Joe Biden, viziton Kosovën dhe Serbinë

Në një deklaratë të fundit, Shtëpia e Bardhë ka bërë me dije se zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden do të zhvillojë

Lexo me Shume

Shpërthim i kontrolluar i eksplozivit, reagon kreu i komisionit, Murat Meha

  Shpërthim i kontrolluar i eksplozivit, reagon kreu i komisionit, Murat Meha

Policia e Kosovës ka arritur të shmangë në kohë shpërthimin e eksplozivit të vendosur në banesën e kreut të Komisionit

Lexo me Shume

Kosovë, eksploziv në banesën e kryetarit të Komisionit Qeveritar për Demarkacionin

  Kosovë, eksploziv në banesën e kryetarit të Komisionit Qeveritar për Demarkacionin

Policia e Kosovës bën me dije se dyshohet për vendosjen e një mjeti shpërthyes në shtëpinë e kreut të Komisionit

Lexo me Shume

Dua Lipa mbërrin në Prishtinë: Shtëpia është aty ku është zemra

Dua Lipa mbërrin në Prishtinë: Shtëpia është aty ku është zemra

Këngëtarja nga Kosova me famë botërore, Dua Lipa, ka mbërritur në Prishtinë në kuadër të turit që po zhvillon. Vetëm

Lexo me Shume

Thaçi në Brazil, kërkon njohjen e Kosovës nga tre shtete

  Thaçi në Brazil, kërkon njohjen e Kosovës nga tre shtete

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po vijon takimet me presidentë dhe liderë botërorë gjatë vizitës së tij zyrtare në Rio

Lexo me Shume

Skandali i përgjimeve, nis në Prishtinë protesta për “Pronto 2”

  Skandali i përgjimeve, nis në Prishtinë protesta për “Pronto 2”

Pasditen e sotme, shoqëria civile në Kosovë, është mbledhur në sheshin “Zahir Pajaziti” të Prishtinës për të protestuar ndaj aferës

Lexo me Shume

Debati për demarkacionin, VV bojkoton fjalimin e presidentit Thaçi

  Debati për demarkacionin, VV bojkoton fjalimin e presidentit Thaçi

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë braktisur sallën kur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë fjalën në debatin për demarkacionin.

Lexo me Shume

Këngëtarja shqiptare themelon fondacionin e bamirësisë në Kosovë

  Këngëtarja shqiptare themelon fondacionin e bamirësisë në Kosovë

Këngëtarja Dua Lipa, e cila po ngjit me hapa të mëdhenj shkallët e karrierës, gjen kohë të merret edhe me

Lexo me Shume

Falet për herë të parë namazi në veri të Mitrovicës

  Falet për herë të parë namazi në veri të Mitrovicës

Për herë të parë 17 vjet pas luftës në Kosovë, shqiptarët e veriut të Mitrovicës kanë falur namazin e Fiter

Lexo me Shume