Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Kosovari"

Terrorizoi Vlorën, kosovari: Nuk kam lidhje me ISIS

    Terrorizoi Vlorën, kosovari: Nuk kam lidhje me ISIS

Shtetasi Dijar Xhema nga Mitrovica e Kosovës, i cili u vu në pranga dy ditë më parë pasi dhunoi dhe tentoi të rrëmbejë tre persona, shprehet se nuk ka lidhje

Lexo me Shume

Plagosje me thikë në tragetin e linjës Ankona-Durrës, pranga kosovarit

    Plagosje me thikë në tragetin e linjës Ankona-Durrës, pranga kosovarit

Një konflikt për motive të dobëta u shënua rreth orës 03:30 të datës 3 gusht, në tragetin e udhëtarëve të linjës Ankona-Bari, që ishte në lundrim. Shtetasi Altin Hakami plagosi

Lexo me Shume

Pandeli Majko, tashmë me nënshtetësi kosovare

    Pandeli Majko, tashmë me nënshtetësi kosovare

Deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko, ka marrë tashmë nënshtetësinë kosovare. Ai e ka bërë vetë të ditur lajmin përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”. “Prej më shumë se

Lexo me Shume

Vritet një tjetër kosovar në Siri, pjesë e Al-Qaedas

    Vritet një tjetër kosovar në Siri, pjesë e Al-Qaedas

Mediat siriane raportuan betejën më të fundit zhvilluar mes militantëve të ISIS dhe forcave ushtrake irakiene në periferi të Aleppos. Si pasojë mbetën të vdekur 28 militantë të Shtetit Islamik,

Lexo me Shume