Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Korce"

Grabitje në Maliq, maskat dhunojnë kryefamiljarin në sy të gruas

    Grabitje në Maliq, maskat dhunojnë kryefamiljarin në sy të gruas

Një grabitje e një banese është regjistruar në fshatin Rov të Maliqit, orët e para të mëngjesit të sotëm. Burime të policisë të Korçës  kanë bërë të ditur për “Balkanëeb”

Lexo me Shume

Konflikt në Korçë, vëllai i kryeplakut rreh për vdekje 44-vjeçarin

    Konflikt në Korçë, vëllai i kryeplakut rreh për vdekje 44-vjeçarin

Një konflikt mes dy personave në Korçë ka përfunduar me vdekjen e njërit prej tyre. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Vreshtas të Korçës, ku shtetasi Besnik Bazelli, 44 vjeç, ka

Lexo me Shume

Ekzekutohen dy persona në Korçë, s’dihen rrethanat

    Ekzekutohen dy persona në Korçë, s’dihen rrethanat

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Korçë, ku kanë mbetur të vdekur dy persona. Konkretisht, krimi është shënuar në fshatin Lekas të Voskopojës, pas mesdite. Nga

Lexo me Shume

Korçë, gjenden në kënetë trupat e pajetë të dy të rinjve

    Korçë, gjenden në kënetë trupat e pajetë të dy të rinjve

Disa orë pas zhdukjes së dy të rinjve, të cilët u futën në kënetë për t’u larë, kanë mbërritur në vendngjarje polumbarët. Vetëm pas pak minutash kërkim, ata kanë gjetur

Lexo me Shume

Po kalonte rrugën, makina përplas për vdekje këmbësorin në Korçë

    Po kalonte rrugën, makina përplas për vdekje këmbësorin në Korçë

Një aksident me pasojë vdekjen e një shtetasi ka ndodhur paraditen e sotme në Korçë. Aksidenti është shënuar në aksin rrugor Korçë-Dishnicë, ku një automjet tip “Mercedes Benz Sprinter” me

Lexo me Shume

Trafikonin lëndë narkotike, arrestohen 7 persona në Korçë

    Trafikonin lëndë narkotike, arrestohen 7 persona në Korçë

Policia e Korçës ka vënë në pranga shtatë persona dhe ka nisur procedimin penal ndaj dy të tjerëve, të cilët akuzohen se shpërndanin lëndë narkotike të llojeve të ndryshme dhe

Lexo me Shume

Shpërthim në një banesë në Korçë, plagoset 8-vjeçari

    Shpërthim në një banesë në Korçë, plagoset 8-vjeçari

Një shpërthim është regjistruar mëngjesin e ditës së sotme në një banesë në qytetin e Korçës. Burime të policisë kanë bërë me dije se si pasojë e shpërthimit të bolierit

Lexo me Shume

Qëlloi me armë ndaj një personi, prokuroria çon për gjykim ish-kreun e Ujësjellësit të Ersekës

    Qëlloi me armë ndaj një personi, prokuroria çon për gjykim ish-kreun e Ujësjellësit të Ersekës

Prokuroria e Korçës ka dërguar për gjykim ish-kreun e Ujësjellësit të Ersekës, Orest Malushi, ndaj të cilit rëndojnë akuzat “Kanosje” dhe “Armëmbajtje pa leje”. Hetimi ndaj tij është zhvilluar me

Lexo me Shume

Humb jetën pas infarktit në lokal, familjarët: Ambulanca u vonua 40 minuta

  Humb jetën pas infarktit në lokal, familjarët: Ambulanca u vonua 40 minuta

Një shtetas 60-vjeçar në qytetin e Korçës ka humbur jetën si pasojë e një infarkti në zemër. Rexhep Zerolli ishte

Lexo me Shume