Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "konsum"

Ç’ndodh me trupin tonë kur ndalojmë së konsumuari kafe?

    Ç’ndodh me trupin tonë kur ndalojmë së konsumuari kafe?

  Janë të pafundme herët kur kemi dëgjuar kolegët, miqtë apo familjarët teksa ankohen për dhembje koke pasi nuk kanë konsumuar filxhanin e përditshëm të kafesë. Madje janë të shpeshta

Lexo me Shume

Ja cila është sasi e rekomandueshme e alkoolit që duhet të konsumojmë në ditë

    Ja cila është sasi e rekomandueshme e alkoolit që duhet të konsumojmë në ditë

Ende nuk ka një konsensus shkencor ndërkombëtar se sa alkool duhet të konsumojnë njerzit. Ka ndryshime të mëdha midis vendeve, në lidhje me sasinë që disa e quajnë të rekomandueshme

Lexo me Shume