Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Konflikt"

Zbardhet konflikti për pronën, pranga autorit të eksplozivit në një lokal në Tiranë

    Zbardhet konflikti për pronën, pranga autorit të eksplozivit në një lokal në Tiranë

Një konflikt për pronën është bërë shkak për vendosjen e një sasie lënde shpërthyese në një lokal në kryeqytet. Policia e Tiranës ka arrestuar shtetasin Kadri Çuka, i cili akuzohet

Lexo me Shume

Konflikt në Korçë, vëllai i kryeplakut rreh për vdekje 44-vjeçarin

    Konflikt në Korçë, vëllai i kryeplakut rreh për vdekje 44-vjeçarin

Një konflikt mes dy personave në Korçë ka përfunduar me vdekjen e njërit prej tyre. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Vreshtas të Korçës, ku shtetasi Besnik Bazelli, 44 vjeç, ka

Lexo me Shume

Pogradec, një 18-vjeçar ekzekutohet nga një bashkëmoshatar

    Pogradec, një 18-vjeçar ekzekutohet nga një bashkëmoshatar

Një i ri 18-vjeçar është ekzekutuar pasditen e sotme në një lokal në rrugën “Rinia” të qytetit të Pogradecit. Mësohet se i riu me iniciale F. H. është ekzekutuar me

Lexo me Shume

Grushtohen dy zyrtarë në Ministrinë e Jashtme të Kosovës

    Grushtohen dy zyrtarë në Ministrinë e Jashtme të Kosovës

Dy zyrtarë në Ministrinë e Jashtme të Kosovës janë konfliktuar me njëri-tjetrin pas disa mosmarrëveshjeve mes tyre. Mediat kosovare bëjnë të ditur se janë përleshur sekretari i MPJ-së, Fitim Sadiku

Lexo me Shume

Konflikt me armë në Krujë, pranga 3 personave. Sekuestrohen armë dhe fishekë

    Konflikt me armë në Krujë, pranga 3 personave. Sekuestrohen armë dhe fishekë

Dy vëllezër dhe një person tjetër janë vënë në prangat e policisë pas konfliktit për motive të dobëta që devijoi në përdorimin e armës. Në sajë të ndërhyrjes së forcave

Lexo me Shume

Atentati në Shkodër, në pranga katër të rinj

    Atentati në Shkodër, në pranga katër të rinj

Nga Anduena Llabani Një skenë e ngjashme me ato të një filmi western ka ndodhur në qendër të qytetit të Shkodrës. Në shënjestër të atentatit ishte Dorjan Shtjefni, 30 vjeç

Lexo me Shume

Tentativë vrasje në Tiranë, pranga 35-vjeçari

    Tentativë vrasje në Tiranë, pranga 35-vjeçari

Një tentativë vrasje është shënuar mëngjesin e ditës së sotme në kryeqytet. Një person i armatosur ka qëlluar me armë në drejtim të tre vëllezërve K. B, SH. B, E.

Lexo me Shume

Përplasja me armë në Elbasan, zbulohet pse fisi Çapja qëlloi me armë policinë

    Përplasja me armë në Elbasan, zbulohet pse fisi Çapja qëlloi me armë policinë

Një përplasje me armë është shënuar mbrëmjen e djeshme mes fisit Çapja në Elbasan dhe efektivëve të policisë. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në afërsi të vendit të quajtur “Ish-Konservimi”,

Lexo me Shume

Shpërthim në HEC-in e Gjegjanit, autorët lidhën rojen

  Shpërthim në HEC-in e Gjegjanit, autorët lidhën rojen

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar orët e vona të mbrëmjes së djeshme në hidrocetralin e Gjegjanit në Pukë. Fatmirësisht

Lexo me Shume

Sherr se kush e ka gjoksin më tërheqës, pezullohet nga puna policja

  Sherr se kush e ka gjoksin më tërheqës, pezullohet nga puna policja

Një efektive policie është në hetim pas një konflikti me një kolege të sajën se kush kishte gjoks më tërheqës.

Lexo me Shume

I gërvishtën makinën, qëllohen me sëpatë dy vëllezër në Mat

  I gërvishtën makinën, qëllohen me sëpatë dy vëllezër në Mat

Dy vëllezër në Mat kanë mbetur të plagosur për shkak se u qëlluan me sëpatë nga dy persona. Shkak është

Lexo me Shume

Sherr mes dy të rinjve në Tiranë, plagoset 27-vjeçari

  Sherr mes dy të rinjve në Tiranë, plagoset 27-vjeçari

Një konflikt mes dy të rinjve në periferi të Tiranës ka degraduar me plagosjen e njërit prej tyre. Sipas burimeve

Lexo me Shume

Fyhet në baza etnike, boksieri shqiptar kafshon në ring kundërshtarin serb

  Fyhet në baza etnike, boksieri shqiptar kafshon në ring kundërshtarin serb

Boksieri shqiptar, Astrit Klementa, ka kafshuar në vesh kundërshtarin e tij serb, Andrej Pesiq. Shkak për këtë konflikt mes tyre

Lexo me Shume

Krimi në familje, çifti u konfliktua për karikuesin e telefonit

  Krimi në familje, çifti u konfliktua për karikuesin e telefonit

Ngjarja e rëndë e shënuar mëngjesin e djeshëm mendohet të jetë shkaktuar prej një konflikti banal. Punonjësi i Gardës të

Lexo me Shume

Armeni-Azerbajxhan, ushtritë hapin zjarr. Një luftë e re në sfond?

  Armeni-Azerbajxhan, ushtritë hapin zjarr. Një luftë e re në sfond?

Rajoni i Nagorni-Karabah-ut në Azerbajxhan është përfshirë nga luftime të ashpra. Ushtria armene ka akuzuar forcat e Azerbajxhanit për nisjen

Lexo me Shume

Konflikt për pronën, vritet me armë zjarri 50-vjeçari në Kurbin

  Konflikt për pronën, vritet me armë zjarri 50-vjeçari në Kurbin

Një atentat me armë zjarri është shënuar në fshatin Gallatë të Kurbinit. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në orën 15:00

Lexo me Shume