Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Konference"

Rama, “live” në Facebook: Reforma kërkon vite, s’priten rezultate që nesër

    Rama, “live” në Facebook: Reforma kërkon vite, s’priten rezultate që nesër

Kryeministri Edi Rama ka vendosur t’u përgjigjet pyetjeve të ndjekësve në Facebook përmes një deklarate “live”, ku ka folur për një sërë çështjesh, si: reforma në drejtësi, koalicioni me LSI-në,

Lexo me Shume

Joe Biden takon Majlinda Kelmendin: Më bëtë të ndihem si hero!

    Joe Biden takon Majlinda Kelmendin: Më bëtë të ndihem si hero!

Zëvendëspresidenti i SHBA-ve, Joe Biden, ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Kosovë, ku është takuar me krerët më të lartë të shtetit. Në konferencën për mediat të mbajtur pas

Lexo me Shume

Nishani për konfliktin me PS-në për Dibrën: Data e zgjedhjeve, e përcaktuar automatikisht nga Kushtetuesja

    Nishani për konfliktin me PS-në për Dibrën: Data e zgjedhjeve, e përcaktuar automatikisht nga Kushtetuesja

Në konferencën për mediat, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, ka reaguar për çështjen e zgjedhjeve në Dibër dhe apelin e PS-së për të tërhequr dekretin. Kreu i Shtetit

Lexo me Shume

Avokati italian italian i Elvis Rroshit: Kam përgjegjësinë të mbroj kryebashkiakun e dashur për popullin

    Avokati italian italian i Elvis Rroshit: Kam përgjegjësinë të mbroj kryebashkiakun e dashur për popullin

Avokati i kreut të Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi, Theodhori Sollaku, ka thënë gjatë një konference për shtyp se në rastin e klientit të tij, Elvis Rroshi, ligji është aplikuar

Lexo me Shume

Kotzias në Tiranë: Nuk i kemi përzënë çamët. Bushati: Këndvështrime të ndryshme

    Kotzias në Tiranë: Nuk i kemi përzënë çamët. Bushati: Këndvështrime të ndryshme

Në konferencën e përbashkët për shtyp pas zhvillimit të takimit kokë më kokë Kotzias-Bushati, dy ndër çështjet që u prekën ishin çështja çame dhe ajo për ligjin e luftës. Në

Lexo me Shume

Lista zyrtare për “Euro 2016”, De Biasi shpjegon pse u lanë jashtë katër lojtarët

    Lista zyrtare për “Euro 2016”, De Biasi shpjegon pse u lanë jashtë katër lojtarët

Në një konferencë për shtyp nga Austria, trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni De Biasi, ka shpjeguar arsyet pse u lanë jashtë katër prej lojtarëve. Ishin Milot Rashica, Herolind Shala, Amir

Lexo me Shume

Maqedoni, Ivanov shfuqizon amnistinë për 22 nga 56 zyrtarët që fali

    Maqedoni, Ivanov shfuqizon amnistinë për 22 nga 56 zyrtarët që fali

Presidenti i Maqedonisë është tërhequr nga vendimi i tij dhe ka shfuqizuar një pjesë të amnistisë, konkretisht për 22 nga 56 zyrtarët që ai fali. Ky ndryshim vjen pas miratimit

Lexo me Shume

Një shqiptare, përfaqësuese e Ballkanit në turizëm

    Një shqiptare, përfaqësuese e Ballkanit në turizëm

Një shqiptare  përfaqëson Ballkanin në konferencën me temë “Adventure Next Balkans” e cila po mbahet në Ohër përgjatë këtyre ditëve (10-12 maj). Gjatë fjalës së saj në këtë konferencë, Blerina

Lexo me Shume

Konferenca rajonale e grave parlamentare, Meta: Nevojiten ndryshime në ligj, barazia gjinore mbetet sfidë

  Konferenca rajonale e grave parlamentare, Meta: Nevojiten ndryshime në ligj, barazia gjinore mbetet sfidë

Konferenca rajonale e grave parlamentare është duke u zhvilluar sot në Tiranë nën drejtimin e deputetes Arta Dade. I pranishëm

Lexo me Shume