Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Komisioni"

Nis mbledhja e Komisionit të Reformës, në fokus ligji i Vetingut

    Nis mbledhja e Komisionit të Reformës, në fokus ligji i Vetingut

Komisioni i posaçëm parlamentar për Reformën në Drejtësi, ka nisur mbledhjen që ka në fokus ligjin e Vetingut. Ekspertët janë njoftuar vetëm për diskutimin e ligjit të Vetingut dhe jo

Lexo me Shume

Arrihet marrëveshja, pritet votimi në parlament. Ja dokumenti i plotë i reformës

    Arrihet marrëveshja, pritet votimi në parlament. Ja dokumenti i plotë i reformës

Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi ka miratuar draftin kushtetues për këtë reformë, përcjell Blitz.al. Mësohet se pas kryeparlamentarit Ilir Meta, kryeministrit Edi Rama dhe kreu i PD-së, Lulzim

Lexo me Shume

Rama përuron linjën e re energjetike, Kuvendi mbetet 20 minuta pa drita

    Rama përuron linjën e re energjetike, Kuvendi mbetet 20 minuta pa drita

Teksa kryeministri Rama po përuronte linjën e re të energjisë elektrike në Kashar, një bashkëpunim mes Shqipërisë dhe Kosovës, Kuvendi ka mbetur rreth 20 minuta pa drita. Deputetët ishin duke

Lexo me Shume

Mblidhet komisioni për reformën në drejtësi, mungon opozita: Drafti në Kuvend, akt i pabesë

    Mblidhet komisioni për reformën në drejtësi, mungon opozita: Drafti në Kuvend, akt i pabesë

Komisioni për reformën në drejtësi është mbledhur ditën e sotme pa praninë e opozitës. Nga të dhëna paraprake flitet se temë e diskutimit do jenë ligjet që shoqërojnë këtë reformë.

Lexo me Shume

Mazhoranca voton pr/ligjin për moratoriumin e gjuetisë, opozita kundër

    Mazhoranca voton pr/ligjin për moratoriumin e gjuetisë, opozita kundër

Komisioni i Veprimtarisë prodhuese ka miratuar sot në parim projektligjin për moratoriumin 5-vjeçar të gjuetisë. Kanë qenë vetëm anëtarët e mazhorancës, ata që kanë votuar moratoriumin që ndalon për 5

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, mblidhet sot komisioni i posaçëm

    Reforma në drejtësi, mblidhet sot komisioni i posaçëm

Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi do mblidhet në orën 15:00 të ditë së sotme për të diskutuar për draftin final. Mësohet se e pranishme në mbledhjen me dyer

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, komisioni shtyhet për të martën

    Reforma në drejtësi, komisioni shtyhet për të martën

Komisioni i posaçëm parlamentar për reformën në drejtësi ka shtyrë mbledhjen për herë të tretë brenda ditës. Deputetët e opozitës kanë vendosur ta bojkotojnë mbledhjen e paralajmëruar për në orën

Lexo me Shume