Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Kombetarja Shqiptare"

Renditja e FIFA-s, Shqipëria humbet 7 vende, Kosova fiton 4

    Renditja e FIFA-s, Shqipëria humbet 7 vende, Kosova fiton 4

Publikimi i renditjes së fundit të organizmit botëror të futbollit ka zbuluar pozicionin e Kombëtares Shqiptare, e cila ka humbur 7 vende në renditje. Shkak, mesa duket, është bërë disfata

Lexo me Shume

Shqipëria fiton përballë Lihtenshtejnit, De Biazi: Luajtëm mirë, me një skemë ndryshe nga herët e tjera

Shqipëria fiton përballë Lihtenshtejnit, De Biazi: Luajtëm mirë, me një skemë ndryshe nga herët e tjera

Kombëtarja Shqiptare ka fituar në sfidën e saj të dytë brenda grupit, duke shënuar dy gola kundrejt Lihtenshtejnit në stadiumin e Vaduzit. Goli i parë i shënuar nga Jahmir Hyka

Lexo me Shume

Lihtenshtejn – Shqipëri, publikohen formacionet zyrtare

Lihtenshtejn – Shqipëri, publikohen formacionet zyrtare

Kombëtarja Shqiptare dhe ajo e Lihtenshtejnit kanë publikuar formacionet zyrtare pak përpara përballjes që do të jetë e vlefshme për fazën kualifikuese në “Rusia 2018”. Në formacionin e kuqezinjëve, shihet

Lexo me Shume

Rusi 2018, formacioni i mundshëm përballë Lihtenshtejnit

    Rusi 2018, formacioni i mundshëm përballë Lihtenshtejnit

Në përballjen e sotme me Lihtenshtejnin, futbollistët e padiskutueshëm do të jenë Etrit Berisha në portë, Mërgim Mavraj dhe Berat Gjimshiti në qendër, Elseid Hysaj në të djathtë të mbrojtjes,

Lexo me Shume

Lorik Cana: Do të jem i angazhuar jashtë dhe brenda fushës

    Lorik Cana: Do të jem i angazhuar jashtë dhe brenda fushës

Ish-kapiteni i Kombëtares Shqiptare, Lorik Cana, ka sqaruar detajet e vendimit për t’u shkëputur pas 14 vitesh karrierë. Ai ka zbuluar në intervistën në “News 24” edhe disa nga planet

Lexo me Shume

Lorik Cana: I nderuar që përfaqësova kombin tim

    Lorik Cana: I nderuar që përfaqësova kombin tim

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Lorik Cana ka bërë të ditur zyrtarisht largimin e tij nga Kombëtarja Shqiptare. “Mendoj se është koha e duhur për t’u

Lexo me Shume

Ndeshja me Marokun, policia e Shkodrës: Kufizohet parkimi rreth stadiumit

    Ndeshja me Marokun, policia e Shkodrës: Kufizohet parkimi rreth stadiumit

Në kuadër të ndeshjes miqësore që Kombëtarja Shqiptare do të zhvillojë me Marokun, policia e Shkodrës ka njoftuar ndërmarrjen e një sërë masash teknike dhe organizative për sigurimin e rendit

Lexo me Shume

De Biasi publikon formacionin kundër Maqedonisë, konfirmon largimin e kapitenit Cana

    De Biasi publikon formacionin kundër Maqedonisë, konfirmon largimin e kapitenit Cana

Në një konferencë për shtyp, trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni De Biasi, konfirmoi largimin e trajnerit Lorik Cana nga Kombëtarja Kuq e Zi dhe bëri me dije se në ditët

Lexo me Shume

Maroku publikon formacionin kundër Shqipërisë

  Maroku publikon formacionin kundër Shqipërisë

Maroku ka publikuar listën e lojtarëve që do të luajnë kundër Shqipërisë në ndeshjen miqësore të 31 gushtit në stadiumin

Lexo me Shume

Rrahmani lë Kombëtaren Shqiptare për Kosovën

  Rrahmani lë Kombëtaren Shqiptare për Kosovën

Pas largimit të Ramës, Mehës, Shalës dhe Rashicës, një tjetër lojtar i Kombëtares Shqiptare është shkëputur prej saj. Mbrojtësi Amir

Lexo me Shume

Milot Rashica braktis Kombëtaren Shqiptare

  Milot Rashica braktis Kombëtaren Shqiptare

“Mbasi para disa ditëve informova presidentin e FSHF-së si dhe trajnerin e Kombëtares, dua t’ju vë në dijeni për vendimin

Lexo me Shume

Shqipëria në Kampionatin Botëror, Duka: I kam frikë të gjitha skuadrat

  Shqipëria në Kampionatin Botëror, Duka: I kam frikë të gjitha skuadrat

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Armando Duka, tha në emisionin “Opinion” se i frikësohet të gjitha përballjeve të Shqipërisë në

Lexo me Shume

Veliaj: Të presim sot kthimin e yjeve të Kombëtares

  Veliaj: Të presim sot kthimin e yjeve të Kombëtares

Barazimi i djeshëm në ndeshjen Hungari-Portugali hoqi shpresat për kualifikimin e mëtejshëm të Shqipërisë. Me eleminimin nga “Euro 2016”, lojtarët

Lexo me Shume

Euro 2016 – Si mund të kualifikohemi që sot për në fazën tjetër? Shqiptarët me sytë nga ekrani…

  Euro 2016 – Si mund të kualifikohemi që sot për në fazën tjetër? Shqiptarët me sytë nga ekrani…

Të gjithë para ekranit! Ndeshjet e ditës së sotme të Euro 2016 mund të jenë vendimtare përsa i përket kualifikimit

Lexo me Shume

Ambasada Amerikane: Urime shqiponja, fitore historike!

  Ambasada Amerikane: Urime shqiponja, fitore historike!

Fitorja historike e shënuar mbrëmjen e djeshme është përshëndetur edhe nga Ambasada Amerikane në Tiranë. Në postimin e saj në

Lexo me Shume

Fitorja ndaj Rumanisë, Rama u premton pasaporta biometrike lojtarëve të Kombëtares

  Fitorja ndaj Rumanisë, Rama u premton pasaporta biometrike lojtarëve të Kombëtares

Pas përfundimit të ndeshjes me Rumaninë, ku Kombëtarja shqiptare shënoi golin e parë dhe fitoi ndeshjen e parë në “Euro

Lexo me Shume

Lila dhe Balaj për përballjen me Rumaninë: S’dorëzohemi, duam të qëndrojmë

  Lila dhe Balaj për përballjen me Rumaninë: S’dorëzohemi, duam të qëndrojmë

Në konferencën e radhës për shtyp, dy lojtarët e Kombëtares Shqiptare, Andi Lila dhe Bekim Balaj, kanë shprehur mendimet lidhur

Lexo me Shume

Euro 2016, #ALB – Në cilin vend renditet Shqipëria deri tani?

  Euro 2016, #ALB – Në cilin vend renditet Shqipëria deri tani?

A do ta “veshim” dot kullën Eiffel me ngjyrat e flamurit tonë kombëtar? Kjo është sfida e fundit që i

Lexo me Shume

Shqipëri-Zvicër, De Biasi publikon formacionin

  Shqipëri-Zvicër, De Biasi publikon formacionin

Përpara debutimit në “Euro 2016” ku Shqipëria do të përballet sot në orën 15:00 me kombëtaren zvicerane, trajneri i kuqezinjve

Lexo me Shume

De Biasi zbardh formacionin për miqësoren me Ukrainën

  De Biasi zbardh formacionin për miqësoren me Ukrainën

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni De Biasi ka zbardhur formacionin për miqësoren që kuqezinjtë do të luajnë me Ukrainën. Ai

Lexo me Shume

“Euro 2016”, FSHF publikon axhendën e Kombëtares

  “Euro 2016”, FSHF publikon axhendën e Kombëtares

Federata Shqiptare e Futbollit së bashku me trajnerin e kuqezinjve kanë publikuar axhendën e Kombëtares Shqiptare gjatë periudhës së përgatitjeve dhe

Lexo me Shume