Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Komandant"

ISIS konfirmon vdekjen e të shumëkërkuarit të Washingtonit: Ka vdekur në Irak “ministri i Luftës”

    ISIS konfirmon vdekjen e të shumëkërkuarit të Washingtonit: Ka vdekur në Irak “ministri i Luftës”

Shteti Islamik ka bërë me dije vdekjen e Omar al-Shishani, komandant i lartë i Shtetit Islamik në Irak dhe Levant. Duke cituar një burim ushtarak, ISIS deklaroi se Shishani u

Lexo me Shume