Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "koleksionimi"

5 gjërat që duhet të dini për Theresa May, Kryeministren e re të Anglisë

    5 gjërat që duhet të dini për Theresa May, Kryeministren e re të Anglisë

Theresa May është emëruar kryeministre e Anglisë në “Buckinggham Palace”, nga Mbretëresha. 59-vjeçarja e cilësuar si një “grua e vështirë” nga një politikan, merr pushtetin në një moment të trazuar për

Lexo me Shume