Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Koco Kokedhima"

Rama: Po diskutojmë për koalicionin e ardhshëm. Për anëtarët e PS-së s’flas në publik

    Rama: Po diskutojmë për koalicionin e ardhshëm. Për anëtarët e PS-së s’flas në publik

Kreu i Qeverisë shqiptare, Edi Rama, deklaroi se nuk ka përçarje brenda koalicionit qeverisës. Nuk po ndodh asgjë, por si çdo koalicion dhe ky ka momentet e tij të vështira.

Lexo me Shume

Koleksionisti akuzon Koço Kokëdhimën: Në shtëpinë e tij ka vepra arti të vjedhura

    Koleksionisti akuzon Koço Kokëdhimën: Në shtëpinë e tij ka vepra arti të vjedhura

Gjergji Thimo, koleksionisti i arrestuar me akuzën e trafikut të veprave të artit dhe për të cilin Prokuroria e Tiranës kërkoi deklarimin i fajshëm për akuzën e “vjedhjes së veprave

Lexo me Shume

Mero Baze: Koço Kokëdhima, jo më mik i Ramës. “Shekulli”: Je maskë me pagesë

    Mero Baze: Koço Kokëdhima, jo më mik i Ramës. “Shekulli”: Je maskë me pagesë

Në editorialin e dy ditëve më parë, Mero Baze shpalli ndarjen përfundimtare të kryeministrit Rama me ish-deputetin e jugut, Koço Kokëdhima. “Edi Rama nuk ka nevojë për armiq, derisa të

Lexo me Shume

Kushtetuesja i heq mandatin Koço Kokëdhimës

    Kushtetuesja i heq mandatin Koço Kokëdhimës

Gjykata Kushtetuese ka vendosur t’i heqë mandatin deputetit Koço Kokëdhima. Ai akuzohej nga Partia Demokratike për përfitim të fondeve publike në kohën kur ka mbajtur edhe mandatin e deputetit në

Lexo me Shume

Mandati i Kokëdhimës, Kushtetuesja shqyrton sot vlefshmërinë

    Mandati i Kokëdhimës, Kushtetuesja shqyrton sot vlefshmërinë

Në seancën e ditës së sotme, Gjykata Kushtetuese shqyrton vlefshmërinë  e mandatit të deputetit të PS-së, Koço Kokëdhima. Mësohet se në sallën e gjyqit ishte i pranishëm edhe vetë deputeti i

Lexo me Shume