Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Koalicioni"

Rama: Po diskutojmë për koalicionin e ardhshëm. Për anëtarët e PS-së s’flas në publik

    Rama: Po diskutojmë për koalicionin e ardhshëm. Për anëtarët e PS-së s’flas në publik

Kreu i Qeverisë shqiptare, Edi Rama, deklaroi se nuk ka përçarje brenda koalicionit qeverisës. Nuk po ndodh asgjë, por si çdo koalicion dhe ky ka momentet e tij të vështira.

Lexo me Shume

Basha: Koalicioni ynë për zgjedhje të lira, do zgjerohet

    Basha: Koalicioni ynë për zgjedhje të lira, do zgjerohet

Në një deklaratë për mediat, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh se dy reformat, ajo e dekriminalizimit dhe reforma në drejtësi sollën çmontimin e qeverisjes me krimin. Ai

Lexo me Shume

Saimir Tahiri për mosmarrëveshjet në koalicion: Janë tërësisht normale

    Saimir Tahiri për mosmarrëveshjet në koalicion: Janë tërësisht normale

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i ka cilësuar si “normale” mosmarrëveshjet brenda koalicionit qeverisës lidhur me reformën  në drejtësi. “Mazhoranca gjykohet mbi atë që bën, mbi vendimmarrjet. Mosmarrëveshjet janë fare

Lexo me Shume

Zgjerohet koalicioni opozitar, PD-së i bashkohet LDE e Galdinit

    Zgjerohet koalicioni opozitar, PD-së i bashkohet LDE e Galdinit

Partia për Liri Demokraci dhe Etikë (LDE) i është bashkuar koalicionit opozitar. Në një deklaratë për mediat nga selia e PD-së, kryedemokrati Lulzim Basha tha se koalicioni opozitar i drejtuar

Lexo me Shume

Ambasada e Shqipërisë në Prishtinë pa objektin e saj, shkak bojkoti i koalicionit LDK-PDK

    Ambasada e Shqipërisë në Prishtinë pa objektin e saj, shkak bojkoti i koalicionit LDK-PDK

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, akuzon koalicionin qeverisës LDK-PDK për betejë politike të cekët në Kuvendin Komunal të Prishtinës. Sipas tij, ata bojkotuan mbledhjen e jashtëzakonshme për shkak të interesave

Lexo me Shume

Rama për koalicionin me LSI: Ka gjithmonë një moment për t’i bërë gjërat, s’është ky

    Rama për koalicionin me LSI: Ka gjithmonë një moment për t’i bërë gjërat, s’është ky

Një tjetër çështje për të cilën kryeministri u pyet, transmetuar në emisionin “Top Story”, ishte e ardhmja e këtij koalicioni qeverisës, nëse PS do të vijojë koalicionin me LSI-në edhe

Lexo me Shume

AAK dhe NISMA bashkojnë forcat, ja draft-marrëveshja e koalicionit parazgjedhor

    AAK dhe NISMA bashkojnë forcat, ja draft-marrëveshja e koalicionit parazgjedhor

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës së bashku me Nisma për Kosovën, kanë vendosur të bashkojnë forcat për krijimin e një koalicioni parazgjedhor, ku me një listë të përbashkët zgjedhore do

Lexo me Shume

SHBA ekzekuton numrin dy të ISIS-it në Siri

    SHBA ekzekuton numrin dy të ISIS-it në Siri

Avionët amerikanë kanë ekzekutuar numrin dy të Shtetit Islamik në Siri, Haji Imam. Lajmi raportohet nga mediat ndërkombëtare, që citojnë një zyrtar të lartë amerikan. Emri i numrit dy të

Lexo me Shume