Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Klement Kolaneci"

Ndahet nga jeta arkitekti i Piramidës, dhëndri i Enver Hoxhës

    Ndahet nga jeta arkitekti i Piramidës, dhëndri i Enver Hoxhës

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, është ndarë nga jeta arkitekti 68-vjeçar Klement Kolaneci, autor i shumë veprave simbol të Shqipërisë, ndër to Piramida dhe Pallati i Kongreseve. Klement

Lexo me Shume