Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Kisha Katolike"

Ceremonia e shenjtërimit të Nënë Terezës, Kisha Katolike prezanton programin e aktiviteteve

    Ceremonia e shenjtërimit të Nënë Terezës, Kisha Katolike prezanton programin e aktiviteteve

Kisha Katolike ka bërë me dije programin e aktiviteteve që do të zhvillohen në kuadër të ceremonisë së shenjtërimit të Nënë Terezës. Publikimi i këtij programi u krye ditën e

Lexo me Shume

Papa vë firmën, Vinçenc Prennushi dhe 37 të tjerë shpallen martirë të Kishës Katolike

    Papa vë firmën, Vinçenc Prennushi dhe 37 të tjerë shpallen martirë të Kishës Katolike

Zyra e Shtypit të Vatikanit ka bërë të ditur se Kisha Katolike është pasuruar me një grup të ri martirësh që me besimin në Zot sfiduan ideologjine komuniste që e

Lexo me Shume