Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Kine"

Kaligrafia vaginale që “tronditi” Akademinë Kineze të Artistëve

    Kaligrafia vaginale që “tronditi” Akademinë Kineze të Artistëve

Kemi parë lloje të ndryshme kaligrafish, nga ajo kineze deri në atë japoneze, por një kaligrafi vaginale nuk do të na kishte shkuar kurrë mendja se mund të ekzistonte. Pikërisht,

Lexo me Shume

Ngrohja globale – Në vitin 2060 më shumë se 1 miliard njerëz në rrezik nga përmbytjet

    Ngrohja globale – Në vitin 2060 më shumë se 1 miliard njerëz në rrezik nga përmbytjet

Një studim britanik jep alarmin për sa u përket pasojave që sjell ndryshimi i klimës. Në vitin 2060, më shumë se 1 miliard njerëz në mbarë botën do të jetojnë

Lexo me Shume

(Video) Gruaja me maskë që po trondit rrugët e Kinës

    (Video) Gruaja me maskë që po trondit rrugët e Kinës

Një grua e mbuluar me maskë ka tmerruar sot pasagjerët e trenit teksa po shkonte në punë në Kinë. Pse ishte me maskë? Arsyeja është tepër e thjeshtë…nuk kishte mundur të

Lexo me Shume

Mirësevini në Kinë, aty ku qeni e macja serviren me verë të bardhë

Mirësevini në Kinë, aty ku qeni e macja serviren me verë të bardhë

  Keni menduar ndonjëherë se Shqipëria është një ndër vendet që keqtrajtojnë kafshët ? Epo jo, nuk jemi. Madje lidhur me këtë që do të lexoni, ne jemi vend që

Lexo me Shume